Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Isobel i Marcus: wesprzeć Jaheirę czy Ketherika w oberży harfiarzy?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Isobel i Marcus: wesprzeć Jaheirę czy Ketherika w oberży harfiarzy?

Isobel czy Marcus - Baldurs Gate 3.

Podczas przechodzenia ścieżki harfiarzy w drugim akcie gry staniesz przed ważnym wyborem, gdy już dotrzesz do pokoju Isobel - kapłanki utrzymującej oberżę w jednym kawałku przed cieniami.

Uwaga! Pomów z Isobel dopiero wtedy, gdy załatwisz wszystkie sprawy w gospodzie, bo po wydarzeniu chwilę później będzie to prawdopodobnie niemożliwe!

Baldurs Gate 3 - Infiltruj Wieże Wschodzącego Księżyca/Ochrona przed klątwą: harfiarze, cień, kapłanka Isobel

Ona z kolei udzieli ci podstawowego błogosławieństwa, po czym w domku pojawi się Marcus. Tutaj zdecydujesz, z kim chcesz współpracować:

Baldurs Gate 3 - Jaheira: jak zrekrutować z obozu harfiarzy i jak nie dopuścić do jej śmierci?
 

  • Jeśli opowiesz się za Marcusem, to unikniesz dość ciężkiej walki, ale Isobel zostanie zabrana, a nad gospodą zniknie bariera - stracisz zaufanie Jaheiry, lecz ta będzie chciała się odgryźć i dołączy do Ciebie za namową (tylko wtedy, gdy próbowałeś uratować Isobel, bo jeśli ją puściłeś, to druidka postanowi podróżować samotnie). Tym samym uchodźcy zginą, a cała oberża zamieni się w miasto cieni. Będziesz też współpracował z Absolutem, do którego należy Ketherik z wieży. Jest to na ogół wybór zbliżający do negatywnego zakończenia;
  • Jeśli opowiesz się za Isobel, to będziesz musiał pokonać Marcusa oraz inne wynaturzenia. Co ważne - Twoim celem jest uratowanie Jaheiry. Jeśli ta kobieta zginie, to wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne, bo oberża sobie bez niej nie poradzi. Ty także nie będziesz w stanie jej zwerbować do drużyny.
  • Przy obronie wioski uważaj, aby nie zginęli najważniejsi NPC - w tym np. Dammon, który pomaga Karlach z sercem. Ogólnie wszyscy mieszkańcy mogą zginąć podczas tego starcia, co może zablokować dostęp do masy zadań.

Dlatego też ważne jest, aby porozmawiać z Isobel dopiero po załatwieniu większości spraw na tej mapie.

Źródło: własne

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper