Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Pieśń Nocy: zabić czy oszczędzić, co zrobić z Posępną?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Pieśń Nocy: zabić czy oszczędzić, co zrobić z Posępną?

Pieśń Nocy - Baldurs Gate 3.

Po przejściu przez zagadki w świątyni Shar zmierzysz się z Baltazarem (jeśli z nim rozpoczniesz współpracę, to będziesz kompanem Absolutu, zbliżając się do złego zakończenia). Tutaj przyjdzie Ci wykonać arcyważny wybór, od którego zależy nie tylko to, jak potoczy się twoja dalsza relacja z Posępną Serca, ale także co stanie się z osobami zamieszkującymi obecnie oberżę. Możesz tym samym:

Baldurs Gate 3 - Wybranka Shar: Kuźnia, Mroczni sędziowie, Mauzoleum, Ołtarz, Próby, Rękawica, Baltazar

  • Pozwolić Posępnej zabić Pieśń Nocy. Wtedy kobieta będzie uradowana (przynajmniej w tym momencie), ale po pewnym czasie zacznie być przesączona grupą Shar, która stara się zrobić jej "pranie mózgu". Dodatkowo gdy dojdzie do zabicia Pieśni Nocy, to Isobel z Oberży nie będzie w stanie utrzymywać bariery i wszyscy z tamtego miejsca zginą - w tym Jaheira, co też zablokuje jej możliwość rekrutacji do drużyny czy następnie spotkania starego przyjaciela w akcie 3.
  • Jeśli nie pozwolisz Posępnej (możliwe tylko w przypadku wysokiego poziomu aprobaty lub wygrania rzutu kością) zabić Pieśni Nocy, to początkowo będzie zła, ale potem zrozumie Twoją decyzję i będzie się nawet lepiej z tym czuła. Dodatkowo przyczynisz się do lepszego zakończenia całego wątku z uchodźcami z oberży w drugim akcie gry.

Lepiej więc oszczędzić Pieśń Nocy, aby zachować Posępną w drużynie, a także nie sprowadzić zagłady na oberżę.

Źródło: własne

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper