Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - Sklep, zakup i sprzedaż przedmiotów, schowek, jak działa?

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - Sklep, zakup i sprzedaż przedmiotów, schowek, jak działa?

Jak działa sklep w Dead Space Remake?

Jeszcze pod koniec pierwszego rozdziału fabularnego w Dead Space Remake będziesz miał okazję skorzystać ze sklepu, który - jak sama nazwa wskazuje - służy do kupowania, sprzedawania czy przechowywania niepotrzebnych obecnie przedmiotów.

Dead Space Remake - Sklep, zakup i sprzedaż przedmiotów, schowek, jak działa?

Sklep bardzo łatwo odróżnisz, ponieważ widnieje przy nim charakterystyczne logo witryny. Po podejściu do niego możesz przejść do ekranu zarządzania, gdzie kupisz wybrane przedmioty za kredyty lub sprzedasz itemki, aby zarobić dodatkowo walutę.

Warto już na wstępie zaznaczyć o tym, że wartościowe przedmioty, a więc te oznaczone ikoną dolara na zielonym tle służą jedynie do sprzedaży i zarobienia dodatkowych kredytów. Nie warto je przechowywać. Inaczej wygląda sytuacja ze zbyt dużą ilością amunicji czy przedmiotów leczniczych - te przedmioty albo przechowaj, albo sprzedaj, jeśli chcesz dodatkowo zarobić. 

Dead Space Remake - Sklep, zakup i sprzedaż przedmiotów, schowek, jak działa? 2

Chcąc zwolnić miejsce w ekwipunku, możesz zużywalne itemy także wykorzystać w momencie, gdy nie masz choćby zapełnionego całego paska zdrowia. Najmniej istotne są natomiast zestawy stazy, które możesz śmiało sprzedawać - modułów przyczepionych na ścianie, które regenerują stazę, jest rozsianych po całej Ishimurze naprawdę wiele.

W kwestii schowka trzeba napomnieć, że jeśli w jednym sklepie włożysz coś do schowka, to w innym sklepie - na drugim końcu mapy - także będzie ten przedmiot dostępny w chwilowej skrytce. Gra nie ogranicza schowka jedynie do danego sklepu.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper