Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - zadania poboczne, nowa mapa i odrywanie kończyn, zmiany względem oryginału

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - zadania poboczne, nowa mapa i odrywanie kończyn, zmiany względem oryginału

Najważniejsze zmiany w Dead Space Remake względem oryginału.

O ile potwierdzono już, że w Dead Space Remake zostanie zachowany duch oryginału, a więc nie zostanie przebudowana główna opowieść fabularna, tak deweloperzy z EA Motive zapewnili odbiorcom kilka zmian w funkcjach oraz gameplayu. Przedstawiamy je poniżej:

  1. Nowe, niespotykany dotąd zadania. Przemierzając kolejne lokacje w Dead Space Remake będziemy mogli zająć się dodatkowymi, nieobowiązkowymi, lecz dobrze wynagradzanymi questami pobocznymi. Co warto zaznaczyć, niektóre z nich rozbudują fabułę, bo mogą skupiać się na zaginionych członkach naszej załogi.
  2. Lepiej prezentująca się mapa. Twórcy postanowili przerobić podgląd na lokacje z pomocą interfejsu, więc mapa będzie prezentowana w formie 2D, a nie 3D, jak miało to miejsce w oryginale.
  3. Realistyczniejsze odrywanie kończyn. Zmiażdżenie wroga nie sprowadza się do 2/3 strzałów jak w oryginale. W remake'u najpierw musimy zrobić "dziurę w skórze", podpalając je, a dopiero potem będziemy w stanie odciąć kończynę oponenta.
  4. Nagranie ścieżek dźwiękowych. Kiedy w oryginale nie wszystkie dialogi otrzymały dubbing, tak w remake'u zadbano o to, aby każda wymiana kwestia otrzymała swój "własny głos". Nie znajdziemy więc tutaj niemych bohaterów.
  5. Występowanie większej ilości postaci w fabule. Choćby Elizabeth Cross, której notatki mogliśmy czytać w oryginale, spotkamy osobiście podczas poznawania opowieści.

Trzeba pamiętać, że to nie jedyne zmiany w remake'u Dead Space względem oryginału w zakresie funkcji oraz gameplayu. Podane wyżej rzeczy to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper