Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - Ćwiartowanie i spowalnianie, jak odcinać kończyny wrogom i szybko ich zabijać?

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - Ćwiartowanie i spowalnianie, jak odcinać kończyny wrogom i szybko ich zabijać?

Jak szybko zabijać wrogów w Dead Space Remake?

Już w pierwszym rozdziale Dead Space Remake natkniesz się na nekromorfów. Początkowo będą to dość prości do ubicia przeciwnicy, ale im głębiej w las, tym trudniej będzie Ci zwiedzać kolejne poziomy statku Ishimury, bo potwory te dzielą się na kilka rodzajów.

Jasne jest, że w kolejnych rozdziałach fabularnych przyjdzie Ci eliminować coraz większe grupki wrogów. Musisz więc obowiązkowo zapoznać się z mechaniką ćwiartowania, bez której znajomości trudno będzie Ci przejść Dead Space Remake.

Dead Space Remake - Ćwiartowanie, jak odcinać kończyny wrogom?

W największym skrócie: ćwiartowanie w Dead Space Remake polega na odcinaniu kończyn oponentów. Wywołanie tego efektu (odcinając im rękę, głowę, nogi) sprawia, że zawsze zatrzymują się na chwilę i próbują otrząsnąć.

Pamiętaj jednak, że samo oderwanie im głowy nic nie zdziała! Nekromorfy normalnie atakują nawet wtedy, gdy zostanie oderwana im głowa, więc najlepiej uciąć im ten element ciała, a także pozbawić nóg.

Jednocześnie urwanie którejkolwiek kończyny sprawi, że każdy kolejny cios będzie zadawał oponentowi więcej obrażeń niż na początku, ponieważ oponent będzie już wystarczająco ranny, aby jeszcze gorzej znosić kolejne ataki w swoją stronę. Jeśli oderwiesz mu nogi, to będzie się czołgał - to ważna rzecz w kontekście konkretnych odmian nekromorfów.

4

Początkowo będziesz miał do dyspozycji zwykły karabin plazmowy, lecz w dalszej części gry ćwiartowanie będzie jeszcze bardziej wymagane i zarazem prostsze, bo będziesz mógł używać giwer wręcz do tego stworzonych. Dojdzie do tego także moduł stazy, który wywołuje promień na mapie i pozwala spowalniać wrogów, dając Ci dodatkowy czas na zniszczenie nóg czy rąk wrogów.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper