Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - Małe robaki, larwy, jak szybko je zabić, aby nie stracić zdrowia?

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - Małe robaki, larwy, jak szybko je zabić, aby nie stracić zdrowia?

Jak zabijać małe robaki w Dead Space Remake?

Pod koniec 3 rozdziału fabularnego w Dead Space Remake poznasz nowy rodzaj przeciwnika - robaki żyjące w naroślach i w brzuchach nekromorfów-matek (gdy ów brzuch zostanie rozpruty podczas zabijania oponenta, to robaki z niego wychodzą). Gdy przechodzisz przez sekwencje pełne narośli, to wiedz, że owe larwy spotkasz niemalże na każdym kroku.

Ważne jest więc dowiedzieć się, w jaki sposób najszybciej można sobie z nimi poradzić. W 3 rozdziale gry zdobędziesz miotacz ognia i to właśnie ta giwera jest przeznaczona do zabijania robaków - przeciwnicy ci nie lubią ognia i bardzo szybko od niego giną, a z racji tego, że poruszają się w grupie, ich eliminacja bronią o szerokim promieniu rażenia jest dość prosta.

Dead Space Remake - Korekta kursu (rozdział 3): Aktywacja silników, wiatraki, maszynownia

Dlatego też gdy widzisz wspomniane robaki, to częstuj je ogniem lub inną bronią, której nabój wybucha i razi wszystko dookoła. Jeśli szkoda Ci amunicji do miotacza ognia, to szukaj rozsianych po całych arenach butli z gazem, które po uderzeniu w ziemię wybuchają. 

Musisz być czujny podczas zabijania robaków, ponieważ mogą one się do Ciebie przyczepiać. Gra nie zmienia wtedy muzyki czy ekranu, więc jeśli nie zauważysz na kombinezonie odpowiedniego przycisku, to będziesz stopniowo tracił pasek zdrowia, aż do momentu śmierci. Ważne jest więc klikanie - w przypadku PC - klawisza "E", dopóki Isaac nie odczepi przyklejonej larwy. 

Warto o tym pamiętać i zerkać na swój kombinezon, gdy walczymy z wyżej wymienionymi robakami.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper