Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - Moduł kinezy, przenoszenie przedmiotów i rzucanie wrogami, jak działa i uzupełnić?

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - Moduł kinezy, przenoszenie przedmiotów i rzucanie wrogami, jak działa i uzupełnić?

Jak w Dead Space Remake funkcjonuje moduł kinezy?

Tuż po rozpoczęciu drugiego rozdziału fabularnego zdobędziesz moduł kinezy, który tym razem pozwoli Ci łapać, a potem przemieszczać obiekty. Po jego zaimplementowaniu do kombinezonu zauważysz na mapie specjalne obiekty, które możesz przesuwać.

Dead Space Remake - Intensywna terapia (rozdział 2): RIG kapitana

Elementy te są oznaczone na ekranie ikoną z fioletowym tłem, na którym widnieje magnes. Wiedz wtedy, że obiekty, przy których znajduje się owa ikona, mogą być zawsze przenoszone.

Aby zacząć używać kinezy, przytrzymaj celownik, a potem wciśnij - w wersji na PC - klawisz F. Trzymając celownik, przesuwaj kursorem myszy czy analoga w lewo lub prawo, aby przestawiać skrzynki czy inne obiekty.

Dead Space Remake - Moduł kinezy, przenoszenie przedmiotów i rzucanie wrogami, jak działa i uzupełnić?

Masz oczywiście na to ograniczony czas, bo kineza nie będzie działać wiecznie. Po paru próbach jednak zrozumiesz, że posługiwanie się nią jest banalne. W dalszej części gry nauczysz się także rzucania wybranymi ostrymi narzędziami w stronę wrogów (przytrzymując celownik, mając złapany jakiś przedmiot, wciśnij przycisk odpowiedzialny za oddanie strzału, aby cisnąć narzędziem we wroga)

Pamiętaj dodatkowo, że kinezę - w porównaniu ze stazą - nie musisz uzupełniać. Regeneruje się ona automatycznie, lecz jednocześnie nie pozwala łapać wrogów i cisnąć nimi o przykładowo ścianę.

Dead Space Remake - Moduł kinezy, przenoszenie przedmiotów i rzucanie wrogami, jak działa i uzupełnić? 3

Kineza pozwala natomiast przeciągać przedmioty - jeśli np. kredyty czy amunicja znajdują się wysoko na półce, możesz skorzystać z przyciągnięcia, a potem upuścić pospolity item na ziemię, aby go zebrać. 

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper