Dead Space Remake - poradnik. Podstawy, rozgrywka, fabuła, poboczne, dzienniki/znajdźki, schematy, ulepszenia - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dead Space Remake poradnik

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, chwytak, wagonik, Kellion, pokład medyczny

Mateusz Wróbel | 05.02, 16:50

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, chwytak, wagonik, Kellion, pokład medyczny

Opis rozdziału Nowi przybysze w Dead Space Remake.

Po znalezieniu płyty danych wróć do bezpiecznego miejsca kontrolnego, a potem przejdź przez drzwi na prawo, prowadzące do tuneli kolejki.

Tunel kolejki

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, wagonik

Odbij od razu w lewo i zejdź w dół. Przy drzwiach, które się otwierają i zamykają, zbierz moduł stazy, a potem użyj go na drzwiach, aby je spowolnić.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): wagonik 3

Dzięki temu przejdziesz korytarzem dalej. Teraz:

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): wagonik 2

  • Możesz od razu odbić w lewo do fabularnego pomieszczenia lub
  • Wejść do łazienki po prawej stronie, opcjonalnego pomieszczenia, gdzie znajdziesz masę amunicji.

W pierwszym przypadku wejdziesz do wielkiej hali. Zbierz przydatne przedmioty i idź przed siebie, po drodze mijając sterowanie chwytakiem. Aktywuj panel naprawy kolejki, a następnie ręcznie włącz dwa panele z chwytakami po lewej i prawej stronie.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, chwytak, wagonik

Każda aktywacja sprawi, że na arenie pojawi się po jednym przeciwniku. Wybij ich wszystkie, a potem podejdź raz jeszcze do chwytaka z prawej strony, który jest rozwalony. Uzupełnij stazę przy głównym ekranie, potem szybko aktywuj chwytak i rzuć promieniem ze stazy w miejscu łącznie się wagonika ze stazą.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, staza, chwytak, wagonik

Dzięki temu element chwyci rzeczony wagonik i przyciągnie go do wymaganego miejsca. Wybij pozostałych oponentów, najlepiej używając modułu stazy, a następnie poczekaj na zakończenie sekwencji wymieniania wagonika. Wróć na korytarz, gdzie była łazienka i przejdź przez drzwi, które się zamykają i otwierają.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, staza, chwytak, wagonik 4

Zabij wroga i wróć do pomieszczenia kontrolnego, skąd wezwiesz kolejkę. Potem zacznij wracać na pokład statku Kellion - jeśli nie wiesz, gdzie masz iść, to użyj lokalizatora. Finalnie dotrzesz do windy, którą dostaniesz się na wyższy poziom. Idź przed siebie i wejdź opcjonalnie do magazynu pokładu startowego - to lokacja poboczna. Wiedz jednak, że jeśli do niej wejdziesz, to zaatakuje Cię potwór.

#3 Magazyn pokładu startowego

Kontynuuj więc podróż do statku. Przed kolejnymi drzwiami zabij dwóch oponentów. Potem przejdź przez poczekalnię i mostek główny, a trafisz do fregaty. Pomóż sojuszniczce, podchodząc do niej i wczytując raport na panelu na prawo od Johnsson.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, staza, chwytak, wagonik, Kellion 4

Po krótkiej scence Hailey zginie, a Ty zostaniesz wyrzucony na platformę. Szybko wybij 3 potwory - to nowe odmiany, które potrafią szybko do Ciebie doskakiwać, więc używaj stazy, aby je zatrzymywać i odrębuj im kończyny.

Pokład medyczny

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, staza, chwytak, wagonik, Kellion 5

Po tym porozmawiaj z sojusznikami przez komunikator i rusz do sektora medycznego. Wróć do poczekalni, a z niej odbij w lewo i idź korytarzem prosto lub wejdź jeszcze do łazienki - pobocznej lokacji.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, staza, chwytak, wagonik, Kellion 5

Tak czy siak, przejdź przez zamglony korytarz i drzwi prowadzące do kolejki. Skorzystaj z windy, a dotrzesz w pobliże pokładu medycznego. Warto teraz dodatkowo skorzystać ze sklepu i sprzedać niepotrzebne rzeczy. Potem przejdź do sektora, gdzie znajduje się warsztat, skorzystaj z windy towarowej.

Dead Space Remake - Nowi przybysze (rozdział 1): tunel kolejki, chwytak, wagonik, Kellion, pokład medyczny 5

Teraz pozostaje Ci tylko przejść korytarzem przed siebie, a po wejściu do sektora medycznego zakończysz ten rozdział.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dead Space Remake - FABUŁA

cropper