Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry

Opis zadania Szlachcic z Cintry w Wiedźminie 3.

Po dowiedzeniu się czegoś na temat Cintryjczyka będziesz musiał udać się wspólnie z Anną Henriettą na bal maskowy. Przed tym zakup specjalny ubiór, aby nie zdenerwować księżnej. Możesz:

  • Przyjść na uroczystość w zwykłym, wiedźmińskim stroju, co spotka się z aprobatą ze strony Henrietty. Kobieta finalnie wręczy Ci inny strój przed wejściem.
  • Pójść najpierw do krawca Pierre'a (zachodnia część głównego miasta) i zakupić od niego zestaw beauclairski. Gdy go założysz, Henrietta pochwali Cię za interesujący wybór.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry

Warto więc iść do oznaczonego sklepu i zakupić beauclairski zestaw (spodnie, buty i koszulę). Ubierz je z poziomu ekwipunku, a potem idź do Henrietty, z którą staniesz przed wejściem na bal. Potem znajdziesz się w środku - czeka na Ciebie tutaj sporo zabaw lub od razu możesz szukać Cecylii.

W pierwszym przypadku możesz spróbować:

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 2

  • Rzucać farbami (pod przyciskiem używania kuszy) - przy stoisku po lewej stronie od drzwi frontowych;
  • Pociągnąć linę przy dwóch Mimach;
  • Podejść do czarodzieja przy jeziorze i obejrzeć przedstawienie z delfinami;
  • Podpalić lampion na końcu lokacji.

Po tym przejdź do najważniejszych spraw. Zacznij sprawdzać loże.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 3

W tej po lewej stronie od wejścia głównego znajdziesz malarza. Pomów z nim, a także jego muzą, a dowiesz się, że szlachcic jest na przyjęciu. Idź do stołów z poczęstunkami, a na prawo od lutni zauważysz pudełko w kształcie serca.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 5

Potem użyj wiedźmińskich zmysłów - zapach ukazujący się na ekranie zaprowadzi Cię na taras, a potem do komnat dla artystów Mandragory. Pomów wcześniej z ochroniarzem i wejdź do pokoju Cecylii, a zauważysz jej ciało.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 6

Zbadaj je, a następnie wyjdź na balkon. Przejdź po drzwiach na prawo, a potem sprawdź doniczkę i ślady butów. Idź za nimi, korzystając po drodze z drabiny - wejdziesz poziom wyżej, do ogromnego pokoju.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 7

Tutaj też badaj ślady. Kluczowe jest zebranie klejnotu z półki na prawo od łóżka oraz nóż myśliwski z podłogi przy drzwiach. Gdy zbierzesz te rzeczy, to do pokoju wejdzie Oriana, która powie Ci, że to ona stoi za zabójstwem Cintryjczyka.

Wiedźmin 3 - Szlachcic z Cintry 8

Wywiąże się teraz bardzo długa rozmowa, podczas której pomówisz także z Dettlaffem. Tym samym skończysz to zadanie. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem kolejnej misji to ostatni moment na wykonanie zadań pobocznych w DLC - potem miasto bardzo się zmieni!

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper