Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 - Przemiana

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 - Przemiana

Opis zadania Przemiana w Wiedźminie 3.

Po dotarciu do głównego miasta w Toussaint zaczepi Cię dzieciak, który przyniesie list od ukochanej Geralta lub Jaskra, jeśli z nikim się nie związał w podstawce. Dzięki temu dowie się, że w pobliżu cmentarza znajdują się istotne notatki nt. mutacji.

Wiedźmin 3 - Przemiana

Na miejscu zacznij szukać grobu profesora Moreau. Podejdź do wielkiego dębu, od strony wschodniej zauważysz rozkopany grób. Zbadaj go dokładnie, a potem ślady stóp. Podążaj za nimi, a trop kawałek dalej się zakończy. Teraz musisz z samej mapy dowiedzieć się, gdzie znajduje się lokalizacja Naev'de.

Wiedźmin 3 - Przemiana 2

Przedstawiliśmy ją na powyższym obrazku. Dostań się do tego miejsca i wskocz do wody, a potem się zanurz. Podpłyń pod widziane na wprost wejście, od którego bije niebieskim światłem (nie korzystaj z oznaczonego na mapie wejścia do jaskini, bo to ślepy zaułek).

Wiedźmin 3 - Przemiana 3

Wpłyń do portalu, a wylądujesz w laboratorium. Omiń piki na swojej drodze, zeskakując na niebezpieczne ścieżki po prawej stronie (trzymaj się lewej strony, aby zejść w dół). Przy rzeźbach ukazujących dwa zwierzęta przyjdzie Ci walczyć z przeciwnikami.

Wiedźmin 3 - Przemiana 4

Są to dwie zwykłe pantery, które mogłeś już spotkać z Beclauir. Następnie idź korytarzami w stronę celu misji. Po drodze zbierz też dziennik profesora przed wspięciem się na kulę. Potem wybij strażniczą panterę, a w lokacji z przywiązaną do słupa linką zbadaj ścianę po prawej stronie.

Wiedźmin 3 - Przemiana 5

Gdy to zrobisz, to dowiesz się, że musisz wykorzystać kuszę i strzelić w 4 wystające kamienie. Dwa z nich są po prawej stronie, a dwa z nich po lewej stronie od rzeczonego przejścia. W kolejnym pomieszczeniu zbadaj któregokolwiek gargulca, zabij go i zabierz z niego łapę.

Wiedźmin 3 - Przemiana 6

Włóż ją we wskazane miejsce przy figurce i skorzystaj z portalu w następującej kolejności:

  • Portal na lewo od rzeźby;
  • Zeskocz w dół i wespnij się na podest od parteru, po skałach - tym razem musisz przejść przez środkowy portal;
  • Na najwyższym piętrze biegnij na sam koniec, przeskakując także przez dziurę w podłodze - tym razem przejdź przez ostatni portal.

Wiedźmin 3 - Przemiana 7

Po tym wejdziesz do laboratorium profesora Moreau. Twoim zadaniem jest odzyskać dwa pozostałe kryształ, które możesz użyć przy megaskopie, wysłuchując wypowiedzi profesora. Potem zbadaj pozostałe elementy i odszukaj także owe kryształy. Jeden jest na stole, a drugi na ławce przy klatkach.

Wiedźmin 3 - Przemiana 8

Wejdź jednak do celi na końcu po lewej stronie, a potem wyjdź przez szczelinę, aby zacząć szukać składnika do mutacji. Znajdziesz tutaj trzy zmutowane bestie, które musisz zabić (uważaj na trujący jad). Potem zbierz trzy jaja i wróć z nimi do mechanizmu, gdzie będziesz mógł ulepszyć swoją postać (wcześniej ściągnij cały pancerz w ekwipunku).

Wiedźmin 3 - Przemiana 9

Po tym aktywuj kryształ przy portalu i przejdź przez niego, kończąc tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper