Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 - Awantura o wino

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 - Awantura o wino

Opis zadania Awantura o wino w Wiedźminie 3.

Po rozmowie ze zleceniodawcami otrzymasz w dzienniku dwa questy poboczne. Od Ciebie zależy, jak do nich podejdziesz. Jeśli:

Wiedźmin 3 - Awantura o wino

  • Jeśli pomożesz wyłącznie Matyldzie w Vermentino lub Liamowi w Coronacie, a potem kontynuujesz zadanie, to nie poznasz tożsamości prawdziwego sabotażysty.
  • Jeśli pomożesz i Matyldzie, i Liamowi, to zdobędziesz dwie ważne notatki, które pozwolą Ci odkryć tożsamość prawdziwego sabotażysty. 

Biorąc pod uwagę drugi scenariusz, udaj się najpierw do którejkolwiek z winnic. W obu z nich musisz po prostu zająć się krótkimi celami sprowadzającymi się najczęściej do ubicia przeciwników lub wykonania jakiejś prostej rzeczy.

Wiedźmin 3 - Awantura o wino 2

Najciężej sprawa wygląda z archesporami, a więc roślinami potrafiącymi rzucać trującym jadem. Po ich wyeliminowaniu potrzebujesz specjalnej petardy (kartacza), którego stworzysz w zakładce "alchemia".

Wiedźmin 3 - Awantura o wino 3

Po oczyszczeniu dwóch winnic odblokujesz zadanie o nazwie Nieczysta gra, które zaprowadzi Cię do jeszcze jednej lokacji. Zabij archespora, zabierz list we wskazanym miejscu, a poznasz tożsamość prawdziwego zabójcy, z czym możesz udać się do księgowego i zleceniodawców. 

Ogólnie zadanie może zakończyć się na następujące sposoby:

  • Jeśli wykonałeś tylko quest Matyldy lub Liama, to jedno z nich będzie rządzić winnicą w Belgaardzie. Ponadto dalej będą skłóceni.
  • Jeśli wykonałeś oba zadania i w dodatku poznałeś tożsamość sabotażysty, to Matylda i Liam będą współpracować, razem rządząc winnicą w Belgaardzie. W tym przypadku zostaniesz nawet zaproszony do nich w celu skosztowania wina. 
Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper