Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca

Opis zadania Pieśń rycerskiego serca w Wiedźminie 3.

Po dotarciu do Beaclauir pomożesz rycerzowi, który potem poprosi Cię o rozmowę. Udaj się więc do lazaretu i porozmawiaj ze zleceniodawcą. Możesz potrenować poszczególne etapy konkursu lub zdecydować, że nie potrzebujesz treningu.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca

W obu przypadkach przejdziesz do namiotu rejestracyjnego, dobądź którąś ze zbroi przyszykowaną przez skrybę, a potem przewiniesz czas do dnia zawodów. Idź na strzelnicę i pomów z Palmerinem.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 2

Pierwsze zawody dotyczą strzelnictwa. Wyciągnij kuszę i strzelaj we wrogów oznaczonych czerwonym kolorem (tarczy). Masz sporo czasu, bo przeciwnik będzie robił to dość wolno. Kolejną konkurencją są oczywiście wyścigi, lecz zanim do nich dojdzie, musisz jeszcze przeszukać namiot kobiety.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 3

Sprawdź ślady pazurów na meblu, perfumy, ubrania czy pióro wilgi na biurku obok notatek. Gdy z tym ostatnim wejdziesz w interakcję, to aktywujesz scenkę, po której przejdziesz do drugiej konkurencji - wyścigów.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 4

Tym razem uderzaj kukły mieczem (za pomocą przycisku standardowego ataku), ale pamiętaj, aby robić to z wyprzedzeniem. Dodatkowo strzelaj z kuszy tarczą, aby przedłużać czas. Powinieneś bez problemu wygrać tę konkurencję.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 5

Po tym pójdziesz na ucztę, gdzie rozmówisz się z Guillame. Po tym zaatakuje CIę jeden z rycerzy, którego musisz obić wspólnie ze zleceniodawcą. Następnie idź za Vivienne tuż po przemowie dziewczyny do jej namiotu. Wyjdź na mostek, a potem podążaj za ptakiem w stronę lasu. Zabijaj także wrogów na swojej drodze - pantery.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 6

Finalnie dotrzesz do jaskini (przy rzece). Wejdź do niej, zabij wichta lub omiń go, a potem podejdź do jeziora przy wielkim drzewie. Obejrzyj scenkę, podczas której poznasz prawdziwy sekret Vivienne i pomysł na odczarowanie klątwy. Wrócisz do Guillaume, któremu możesz powiedzieć prawdę lub ją zataić. Ma to ogromne konsekwencje!

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 7

  • Jeśli nie wyjawisz mu prawdy, tylko ją zataisz, to nie będziesz miał możliwości dobrnąć do najlepszego zakończenia.
  • Jeśli wyjawisz mu prawdę, to będziesz mógł skorzystać z jaj wilgi lub spróbować przenieść klątwę na ciało rycerza.

Decyzja ta wpłynie na końcówkę zadania. Lepiej jest więc zgodzić się na metodę z wody. Niezależnie od tego przejdziesz do 3 konkurencji zawodów rycerskich.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 8

Podczas niej wystarczy walczyć z oponentami na arenie. Starcie jest banalnie proste do wygrania, a gdy odniesiesz zwycięstwo, to będziesz mógł stoczyć bój z mistrzem areny sprzed roku.

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 9

Starcie jest bardziej wymagające, lecz oponent nie jest mobilny, więc po prostu odskakuj, gdy będzie atakował Cię mieczem, a potem wyprowadzaj 2 czy maksymalnie 3 ciosy lekki atakiem.

Po ukończeniu turnieju raz jeszcze pomówisz z Vivienne w jej namiocie. Odwiedzi ją także Guillaume, lecz jeśli nie wyjawiłeś mu sekretu kobiety, to zostanie wyproszony. W innym przypadku stwierdzi, że ją kocha i chce się dla niej nawet poświęcić:

Wiedźmin 3 - Pieśń rycerskiego serca 10

  • Jeśli poprzesz pomysł rycerza w namiocie (musisz wcześniej wyjawić mu sekret), to pójdziesz do lasu, gdzie odprawisz rytuał. Guillaume po przeniesieniu klątwy Vivienne będzie dalej normalnym człowiekiem, a dwójka zakochanych odejdzie i będzie żyła szczęśliwie.
  • Jeśli nie poprzesz pomysłu Guillaume i skorzystasz z jaj wilgi, to Vivienne zostanie odczarowana, ale pozostanie jej tylko siedem lat życia. Możesz wyjawić Guillaume'owi prawdę, ale nie zwiąże się on z kobietą swoich marzeń.

Niezależnie od tego misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper