Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 - Ceremonia

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 - Ceremonia

Opis misji Ceremonia w Wiedźminie 3.

To zadanie stanie się aktywne tylko wtedy, gdy zabiłeś Dettlaffa (nie musiałeś pomagać Syannie uciec z baśniowej krainy). W innym przypadku trafiasz do więzienia!

Po zabiciu Dettlaffa znajdziesz się u krawca. Po założeniu specjalnego ubioru Regis powie Geraltowi, aby udał się do żebraków i znalazł karteczkę z piątą ofiarą. Jeśli:

Wiedźmin 3 - Ceremonia

  • Zgodzisz się, to poznasz piątą ofiarę. Odblokuje to dodatkowe rozmowy ze Syanną, dzięki którym możesz dojść do najlepszego zakończenia dodatku.
  • Zignorujesz go, to od razu przejdziesz do ceremonii, gdzie wydarzy się niespodziewana rzecz - w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Po poznaniu piątej ofiary warto porozmawiać ze Syanną na temat wybaczenia swojej siostrze (możliwe tylko wtedy, gdy pomogłeś jej uciec z baśniowej krainy!), a podczas uroczystości powiedz Annie, kto miał być ostatnią ofiarą. To odblokuje najlepsze z możliwych zakończeń.

Po zgodzeniu się na sprawdzenie karteczki z piątą ofiarą najlepiej udać się tam od razu z Regisem. Przyszpil pucybuta, a otrzymasz konkretne informacje - musisz jeszcze dodatkowo przejść do przytułku i obić dwóch bandytów.

Wiedźmin 3 - Ceremonia 2

Potem pomów z żebrakiem i poczekaj, aż wszyscy z nich zbiorą się na posiłek. Zabierz od jednego z nich list i wróć do Syanny - przy strażniku powiedz, że chcesz po prostu z nią porozmawiać, a przejdziesz dalej.

Wiedźmin 3 - Ceremonia 3

Z informacji, o których napisaliśmy wyżej, dowiesz się, że to Anna Henrietta miała być ostatnią ofiarą. Pomów o tym ze Syanną, wybierając te opcje dialogowe (jeśli nie chcesz, aby zabiła Annę podczas ceremonii - jeśli wolisz, żeby obie kobiety umarły, to nie zachęcaj jej do zrezygnowania z tego planu):

Wiedźmin 3 - Ceremonia 4

  • Bo odwróciła się od ciebie - i wykreśliła z pamięci;
  • A nie myślałaś, żeby jej wybaczyć?
  • Była tylko dzieckiem;
  • Na ceremonii potwierdź Annie, że to ona miała być ostatnią ofiarą "Muszę popsuć nastrój". Syanna chciała cię zgłądzić" (nie ma znaczenia, czy wcześniej wspomnisz o tym Damienowi);
  • Podczas spotkania Anny i Syanny powiedz księżnej, że "Wiem, że Syanna miała swoje powody".

Wiedźmin 3 - Ceremonia 5

Po tych wyborach będziesz świadkiem najlepszego zakończenia - teraz pomówisz jeszcze z Regisem w epilogu, a potem wrócisz do swojej winnicy w Corvo Bianco, gdzie spotkasz swoją ukochaną, Ciri (jeśli nie byłeś w romansie, a Ciri przeżyje) lub Jaskra.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper