Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik

Wiedźmin 3 Krew i Wino - wszystkie zakończenia

Mateusz Wróbel | 01.02.2023, 21:15

Wiedźmin 3 Krew i Wino - wszystkie zakończenia

Wszystkie dostępne zakończenia w Krew i Wino, DLC do Wiedźmina 3.

Podobnie, jak w przypadku podstawowej wersji Wiedźmina 3, dodatek Krew i Wino oferuje kilka zakończeń. To, jak potoczą się finałowe sceny emocjonalnej przygody w Beauclair zależy od tego, jakie decyzje podjąłeś w trakcie wykonywania misji fabularnych w księstwie Toussaint.

W największym skrócie: wyróżnić można dokładnie 3 zakończenia. Dobre, średnie i złe. Poniżej przeczytasz, co dzieje się w każdym z nich, a także co musisz zrobić, aby je uzyskać. Istnieją także specjalne epilogi w Corvo Bianco, lecz je opisaliśmy na następnej stronie poradnika (przejdziesz na nią klikając na strzałkę na dole strony, po prawej stronie).

Dobre zakończenie

W dobrym zakończeniu siostry, podczas specjalnej ceremonii, przebaczają sobie i znajdują ukojenie. Nie są już wrogo nastawione i wszyscy bohaterowie, których śmierci mogłeś uniknąć, przeżyli. Aby dobrnąć do tego zakończenia wymagane jest:

  • W trakcie misji "Długa noc" zgódź się odnaleźć Syannę.
  • Będąc w baśniowej krainie podejdź do dziewczynki z zapałkami i obowiązkowo kup od niej magiczną wstążkę. Bez niej nie będzie możliwe dobrnięcie do najlepszego zakończenia, ponieważ podczas jednej z misji Dettlaff zabije kobietę.
  • Zdobyć list po wyjściu z krainy, na którym widnieje informacja o piątej ofierze. Podczas rozmowy w celi więziennej wybieraj takie opcje dialogowe, w których uspokoisz Syannę i zachęcisz ją do przebaczenia Annie ("myślałaś kiedyś, aby jej wybaczyć?", możesz ją o to zapytać?"). Jeśli źle poprowadzisz tę rozmowę, Syanna będzie do Ciebie wrogo nastawiona (nie ma znaczenia, czy wcześniej uprawiałeś z nią seks) i koniec końców zabije Annę podczas ceremonii.
  • Podczas ceremonii wyjaw Annie, że Syanna próbowała ją zabić. Musisz powiedzieć jej prawdę i przyznać, że zbrodnie jej siostry były straszne. Rozmowę najlepiej zakończyć tym, że powinny one sobie wybaczyć, ponieważ były wtedy wyłącznie dziećmi.

Średnie zakończenie

W tym przypadku umiera wyłącznie Syanna. Po uratowaniu jej i udzieleniu pomocy w baśniowej krainie udasz się na spotkanie z Dettlaffem, który zabije kobietę. Tym samym Anna straci do Ciebie zaufanie i zamknie Cię w więzieniu, z którego finalnie wyciągnie Cię Twój stary przyjaciel - Jaskier. Staje się tak wtedy, gdy:

  • W trakcie misji "Długa noc" zgodzisz się odnaleźć Syannę.
  • Będąc w baśniowej krainie nie kupisz magicznej wstążki od dziewczynki z zapałkami. Tym samym Dettlaff pozbędzie się swojej starej kochanki.
  • W zależności od tego, czy zabijesz Dettlaffa, czy zostawisz go przy życiu, Regis podejmie jedną z dwóch dostępnych decyzji w epilogu.

Złe zakończenie

Pod frazę "złe zakończenie" można podpiąć wręcz dwa wątki. Pierwszy z nich dotyczy odnalezienie Ukrytego, o którym wspominała Orianna. Nawiązanie z nim współpracy jest jednoznaczne z włączeniem najgorszego z możliwych zakończeń, jakie oferuje Krew i Wino. Z kolei druga opcja jest taka, że Syanna spełnia swoje życzenie i zabija Annę Henriettę podczas ceremonii. Jeśli chcesz współpracować z Ukrytym:

  • Nie decyduj się odnaleźć Syanny, a zamiast tego udaj się do kryjówki potężnego wampira wyższego i wykonaj zlecane przez niego questy.
  • Nie zgadzaj się odnaleźć Syanny pod namową Regisa podczas wykonywania zadań od Oriany i Ukrytego.
  • Zabij Dettlaffa w Tesham Mutna.

W tym przypadku nie ma znaczenia, czy ujawnisz nazwisko piątej ofiary lub czy spróbujesz przemówić finalnie uratowanej Syannie do rozsądku. Pominiesz jej zadanie w baśniowej krainie, więc kobieta Ci nie zaufa i automatycznie zabije swoją siostrę podczas ceremonii.

Złe zakończenie włączy się także wtedy, jeśli zrobisz wszystko identycznie (uratujesz Syannę, zdobędziesz wstążkę, zabijesz Dettlaffa), co w dobrym zakończeniu, aż do momentu finałowej rozmowy ze Syanną w celi więziennej. Jeśli nie będziesz rozmawiał z nią o przebaczeniu i nie wejdziesz na ambicje Annie Henrietcie tuż przed uroczystością, to obie kobiety zginą.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Krew i Wino - WYBORY I KONSEKWENCJE: ZLECENIA

cropper