Diablo 4 - poradnik. Opis przejścia, buildy postaci, klasy, questy, znajdźki, itemy, walka, podziemia, łupy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Diablo 4 poradnik

Diablo 4 - Walka: jak walczyć, podstawowe porady dla nowicjusza

Diablo 4 - Walka: jak walczyć, podstawowe porady dla nowicjusza

Walka w Diablo 4.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z serią Diablo, dobrze będzie poznać kilka najprostszych porad dotyczących walki w Diablo 4.

Poniższe podstawy i jednocześnie porady pomogą Ci szybciej zrozumieć najważniejsze aspekty gry dotyczące starć z wrogami. Oto one:

Diablo 4 - Walka: jak walczyć, podstawowe porady dla nowicjusza

  • Jak najszybciej odblokuj umiejętności znajdujące się w sektorze zdolności głównych - gdy osiągniesz 4 poziom doświadczenia, to będziesz mógł przeznaczyć punkty doświadczenia na umiejętności główne i to właśnie na nich powinieneś się skupić, a nie na tych "podstawowych" - dzięki temu Twoja postać będzie umieć wykonywać bardziej skomplikowane czynności i zadawać większe obrażenia.
  • Umiejętności główne używaj wtedy, gdy na arenie jest masa wrogów. Zużywają one sporo furii/many (zdobywanej za walkę), więc nie warto jej marnować na zwykłych oponentów.
  • Staraj się niszczyć rupiecie na swojej drodze i wchodzić do pomieszczeń, do których nie prowadzi cel fabularny. Po zniszczeniu np. drewnianych półek czy wozu często znajdziesz pod nimi element wyposażenia, który będzie lepszy od tego, który nosisz - szczególnie w pierwszych etapach rozgrywki.
  • Gdy na arenie widzisz kilka rodzajów wrogów, to staraj się używać umiejętności obszarowych, aby za jednym zamachem zranić wielu oponentów. Możesz wykorzystywać także łatwopalne beczki - uderz w nie i odskocz w ostatnim momencie z obszaru rażenia, aby wrogowie zostali podpaleni.
  • Gdy widzisz podczas starcia wojowników walczących na dystans, staraj się poradzić sobie najpierw z nimi - przeciwnicy walczący w zwarciu często posiadają więcej HP od tych dystansowych, więc łatwiej ich zabić. Ponadto nie będą Cię oni dłużej irytować np. strzelaniem z łuku czy rzucaniem innych raniących Twojego bohatera elementów.
  • Uważaj na wrogów z obszarowymi umiejętnościami - gdy na arenie widzisz oznaczone czerwonym kolorem obszary, to wiedz, że musisz z nich uciec w ciągu kilku sekund, bo inaczej zostaniesz trafiony żywiołem wywołanym przez oponenta.
  • Gdy widzisz na arenie miksturę leczniczą, a nie masz pełnego zdrowia, to uzupełnij HP za pomocą fiolki i zbierz jedną z nich z ziemi.
  • Pamiętaj o możliwości odskakiwania - jeśli wrogów jest za dużo i chcesz ich rozdzielić, to uniknij ich (przycisk kółka na PlayStation), a potem biegaj po arenie, a grupki oponentów automatycznie się rozbiją.
Źródło: własne

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Diablo 4 - FAQ

Diablo 4 - TROFEA

cropper