Diablo 4 - poradnik. Opis przejścia, buildy postaci, klasy, questy, znajdźki, itemy, walka, podziemia, łupy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Diablo 4 poradnik

Diablo 4 - Najlepsza klasa postaci: Nekromanta, Druid, Barbarzyńca, Czarodziejka, Łotr - kogo wybrać?

Diablo 4 - Najlepsza klasa postaci: Nekromanta, Druid, Barbarzyńca, Czarodziej, Łotrzyk - kogo wybrać?

Klasy postaci - Diablo 4.

W Diablo 4 otrzymujemy dostęp do łącznie pięciu klas postaci, choć w przypadku zamkniętej bety będziemy mogli wypróbować wyłącznie 3 z nich, a 2 pozostałe zostaną zaoferowane przy otwartych testach.

Poniżej przedstawiamy pokrótce wszystkie klasy postaci i wyjaśniamy, która z nich pasuje najbardziej dodanych stylów rozgrywki. Jednocześnie pomagamy wybrać, która z nich powinna najbardziej podpasować akurat Tobie.

Diablo 4 - Najlepsza klasa postaci: Nekromanta, Druid, Barbarzyńca, Czarodziejka, Łotr - kogo wybrać?

Diablo 4 klasy postaci - Barbarzyńca / Barbarzynka

Barbarczyńca to klasa stworzona niemalże wyłącznie do walki wręcz - idealnie sprawuje się ona do bliskich starć, w których używamy obosiecznej broni czy szału zwiększającego agresję bohatera. Postać ta potrafi wykonywać niezłe kombinacje ciosów, zadaje ogromne obrażenia, posiada sporo punktów zdrowia i zawsze idzie jako pierwsza do walki, ochraniając sojuszników działających na dystansie.

  • Zalecana klasa postaci dla początkujących i tych, którzy nie lubią spędzać masę czasu w dostosowywaniu umiejętności czy stylu rozgrywki.

Diablo 4 klasy postaci - Czarodziejka / Czarodziej

Czarodziejka jest klasą dystansową, a więc nieumiejącą walczyć w zwarciu. Wykorzystuje zdolności magiczne dotyczące zimna, ognia czy błyskawic, potrafi z łatwością powalać wrogów czy kontrolować obszar. Ponadto jej umiejętności zadają najczęściej obrażenia obszarowe, a nie pojedynczej postaci - w ten sposób łatwo np. zniszczyć hordy pospolitych wrogów.

  • Zalecana dla początkujących (jak barbarzyńca), lecz nieprzepadających za walką w zwarciu.

Diablo 4 klasy postaci - Łotrzyca / Łotrzyk

Łotr to wymieszanie czarodzieja z barbarzyńca, ponieważ klasa ta potrafi zadawać wysokie obrażenia i w walce w zwarciu, jak i na dystans. Postacie te są niesamowicie zwinne i zaradne, co sprawia, że mogą szybko oflankować wroga i zadać mu spore obrażenia. Potrafią również nasycać broń różnorodną magią, nakładająć na wrogów rozmaite efekty.

  • Zalecane dla osób zaznajomionych z serią Diablo.

Diablo 4 klasy postaci - Nekromanta / Nekromantka

Nekromantę wyróżnia to, że jest dość mobilny i nie ogranicza się do jednego stylu walki. Może on walczyć na dystans, jak i w zwarciu. Jego główną cechą jest przede wszystkim możliwość przyzywania nieumarłych stworów, które pomogą w walce. Potrafi także leczyć siebie i sojuszników z konkretnym efektem czy aktywować umiejętności, które działają na dużym obszarze.

  • Klasa zalecana dla osób, które miały już styczność z Diablo lub lubią wyzwanie.

Diablo 4 klasy postaci - Druid / Druidka

Ostatnią dostępną klasą postaci w Diablo 4 jest druid, którego celem nie jest walka, a przede wszystkim wspomaganie sojuszników na polu walki. Potrafi on wzmacniać kompanów o różne efekty, lecz także aktywować zdolności atakujące (zmieniając się wcześniej w jedno ze zwierząt), które zazwyczaj padają na wyznaczony obszar, a nie jeden cel. Zadaje mniej obrażeń od Barbarzyńcy, lecz specjalizuje się w walce w zwarciu.

  • Klasa zalecana dla osób, które miały już styczność z serią Diablo. Na tle nekromanty czy łotrzycy druid jest bardziej wybaczalny, więc również i ci żądni wrażeń początkujący powinni być w stanie go opanować.
Źródło: własne

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Diablo 4 - FAQ

Diablo 4 - TROFEA

cropper