Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

Tryb spoczynku w PS5 - zasilanie, aktualizacje i połączenie z internetem, jak włączyć lub wyłączyć?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

Tryb spoczynku w PS5 - zasilanie, aktualizacje i połączenie z internetem, jak włączyć lub wyłączyć?

Najważniejsze ustawienia trybu spoczynku w PS5.

W przerwie od grania możemy skorzystać z trybu spoczynku, który usypia konsolę na nieokreślony czas - nie wyłączając przy tym gry, a więc pozwalając nam potem bardzo szybko wrócić do rozgrywki. Jest on dostępny w menu konsoli, a dokładniej w menu zasilania.

Tryb spoczynku w PS5 - zasilanie, aktualizacje i połączenie z internetem, jak włączyć lub wyłączyć? 2

Podczas uśpienia konsola dalej działa, lecz zużywa zdecydowanie mniej energii (poniżej 0,5 W) i nie pozwala użytkownikowi wykonywać żadnych ruchów w systemie. Warto jednak przejść do ustawień systemu, a potem opcji oszczędzania energii, gdzie znajdziemy kafelek z "funkcjami dostępnymi w trybie spoczynku".

Tryb spoczynku w PS5 - zasilanie, aktualizacje i połączenie z internetem, jak włączyć lub wyłączyć?

W tym miejscu możemy ustawić, przez ile czasu od momentu przejścia w tryb uśpienia będzie zasilany port USB, a także czy konsola zachowa połączenie z Internetem. Jeśli zachowa, to będzie ona mogła automatycznie pobierać nowe gry (o ile zainicjujemy manualnie rzeczone pobieranie jeszcze przed uśpieniem sprzętu) czy aktualizować te już dostępne.

Tryb spoczynku w PS5 - zasilanie, aktualizacje i połączenie z internetem, jak włączyć lub wyłączyć? 3

Z kolei w innych ustawieniach w trybie oszczędzania energii możemy też zdecydować się, po jakim czasie kontrolery będą wyłączane i ile minut lub godzin musi minąć, aby konsola PS5 przeszła w tryb spoczynku podczas odtwarzania multimediów czy grania w gry.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper