Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

Gra na PS4/PS5 - jak odróżnić wersję produkcji na PS5?

Mateusz Wróbel | 10.01.2023, 21:40

Gra na PS4/PS5 - jak odróżnić wersję produkcji na PS5?

Jak odróżniać wersje gier na PS5?

Po debiucie konsol PlayStation 5 Sony utrudniało rozróżnianie wersji gier, stąd często przypadkowo mogliśmy pobrać edycję stworzoną z myślą o PS4 i ogrywać ją na PS5, kiedy dedykowana wersja także była dostępna w sklepie.

Gra na PS4/PS5 - jak odróżnić wersję produkcji na PS5?

Teraz po zainteresowaniu się którymkolwiek z tytułów z biblioteki (o ile wcześniej grę kupiliśmy lub przypisaliśmy poprzez PS Store) konsola automatycznie pyta się nas, która wersja nas interesuje. Jeśli takie pytanie nie nastąpi, to oznacza, że albo kupiliśmy edycję dostępną jedynie na PS4 lub gra w ogóle nie otrzymała wersji pod PS5.

Gra na PS4/PS5 - jak odróżnić wersję produkcji na PS5? 2

Jak odróżnić, czy dana gra otrzymała wersję pod PS5? Wystarczy wyszukać ją poprzez PS Store, a następnie spojrzeć na ikony nad tytułem danej produkcji. Jeśli znajduje się nad nim znaczek PS5 lub PS5/PS4, to oznacza, że pozycja jest przystosowana pod nową konsolę Sony.

Po pobraniu gry - w menu konsoli - obok tytułu gry także możesz zobaczyć, jaką wersję pobrałeś.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper