Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

Pad DualSense w grach z PS4 i pad DualShock 4 w grach z PS5 - czy działają?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

Pad DualSense w grach z PS4 i pad DualShock 4 w grach z PS5 - czy działają?

Czy kontrolery Sony działają na innych konsolach?

Dedykowanym padem do konsoli PlayStation 5 jest DualSense, ale sprzęt pozwala także korzystać z DualShock 4. Kontroler jest kompatybilny z nowym systemem Sony i bez problemu z jego wykorzystaniem możemy sprawdzać PS Store, korzystać z multimediów czy innych elementów z menu.

Pad DualSense w grach z PS4 i pad DualShock 4 w grach z PS5 - czy działają?

DualShock 4 działa także we wszystkich grach na PS5, które odpalane są w ramach wstecznej kompatybilności na PS4. Jeśli przy którejś z gier na liście widzisz znaczek PS4, to wiedz, że w tę produkcję możesz zagrać i na DualSense, i na DualShock 4.

Jeśli jednak dana gra odpala się w ramach wersji na PS5, to kontroler DualShock 4 nie zadziała - nie będzie możliwa rozgrywka z wykorzystaniem innego pada niż tego przystosowanego pod PS5. Chodzi tutaj o dodatkowe funkcje haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów, które posiada tylko DualSense.

DualSense natomiast nie działa na konsoli PS4 (nie jest możliwe jego połączenie).

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper