Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

Zrzuty ekranu (screenshoty) na PS5 - jak robić?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

Zrzuty ekranu (screenshoty) na PS5 - jak robić?

Jak robić zrzuty ekranu na PS5?

Jeśli chcemy uwiecznić jakiś moment lub pokazać innym graczom widoczki, które przyszło nam zwiedzić, możemy skorzystać z systemu zrzutów ekranu wbudowanego w PS5. 

Aby wykonać screenshot, wystarczy, że przytrzymamy przycisk Share na kontrolerze DualSense - a więc ten znajdujący się na lewo od touchpada.

Zrzuty ekranu (screenshoty) na PS5 - jak robić?

Potem wykonane zrzuty ekranu podejrzymy w menu w Galerii multimediów lub poprzez przytrzymanie przycisku Share i przejściu do grafik widocznych po lewej stronie specjalnej zakładki. 

Zrzuty ekranu (screenshoty) na PS5 - jak robić? 2

Screenshooty znajdujące się w tym miejscu możemy edytować w specjalnym programie Share Factory Studio, udostępniać je znajomym w wiadomościach prywatnych czy usuwać. 

Zrzuty ekranu (screenshoty) na PS5 - jak robić? 3

Zrzuty ekranu kopiują się także automatycznie do aplikacji PS App, o ile mamy aktywowaną specjalną funkcję w ustawieniach w kategorii "Zrzuty i transmisje" - mowa o opcji "Automatycznie przesyłanie". Stamtąd (z aplikacji) możemy je bardzo łatwo pobrać i przerzucić np. do Messengera.

Klipy wideo (filmy) na PS5 - jak nagrywać? 2

Ponadto możemy także zdecydować się na zrzuty ekranu podczas zdobywania trofeów.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper