Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

PS5 - kiedy kupić? Czy PlayStation 5 będzie tańsze?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

PS5 - kiedy kupić? Czy PlayStation 5 będzie tańsze?

Czy opłaca się teraz kupić PlayStation 5?

W okolicach premiery każdy zainteresowany za PS5 musiał zapłacić lekko ponad 2200 złotych. Cena mogła wydawać się wysoka, lecz finalnie osoby odkładające zakup urządzenia, mogą sobie teraz pluć w brodę, ponieważ konsola jest sprzedawana po zawyżonych cenach w zestawach z grami lub padami.

Szczególną podwyżkę cen mogliśmy zauważyć w 2022 roku, gdzie PS5 z dodatkowymi grami i kontrolerami spokojnie przekraczała kwotę 3 tysięcy złotych. Jest to także spowodowane ogólną podwyżkę za sam sprzęt ze strony Sony. Czy więc opłaca się obecnie kupić PS5?

W naszej opinii zakup PS5 (mówiąc o wersji z dyskiem) za więcej niż 3 tysiące złotych jest obecnie (na styczeń 2023 roku) nieopłacalne ze względu na to, że Sony w 2023 roku powinno zaprezentować nową wersję konsoli - tą z odłączanym dyskiem. Spora część osób rzuci się właśnie na owe urządzenie, co jest jednoznaczne z tym, że zainteresowanie wokół zwykłych, premierowych wersji spadnie. Tym samym sklepy powinny stopniowo już w drugim czy trzecim kwartale 2023 roku zjeżdżać z cenami za PS5 w zestawie.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper