Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

PS Store a portfel - jak doładować i zabezpieczyć konto? Karta debetowa, PayPal i kody do zrealizowania

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

PS Store a portfel PS5 - jak doładować i zabezpieczyć konto? Karta debetowa, PayPal i kody do zrealizowania

Jak doładować portfel PS Store na PS5?

Aby zainteresować się zakupem którejś z gier czy subskrypcji potrzebujemy oczywiście doładować swój portfel. Tym samym warto przejść do zakładki PS Store, a następnie ustawień "więcej" kryjących się pod ikoną trzech kropek.

PS Store a portfel - jak doładować i zabezpieczyć konto? Karta debetowa, PayPal i kody do zrealizowania

W tym miejscu możemy przejść do metod płatności i zainteresować się przypisaniem swojej karty debetowej czy konta PayPal do konta PlayStation. Dzięki temu automatycznie przy robieniu zakupów pieniądze będą pobierane z naszej metody płatności.

Ponadto możemy także zainteresować się kodami zdrapkowymi dostępnymi w elektromarketach czy na stronach internetowych. Po wydaniu 100 złotych na doładowanie portfela otrzymamy kod, który zrealizujemy w tym samym miejscu, gdzie zainteresujemy się metodami płatności. Jest to bezpieczniejsza opcja.

Zabezpieczenie konta

PS Store a portfel PS5 - jak doładować i zabezpieczyć konto? Karta debetowa, PayPal i kody do zrealizowania 2

W przypadku przypisania karty debetowej czy konta PayPal do PS5 warto od razu przejść do ustawień zakupów dostępnych w ustawieniach w zakładce PS Store. 

Automatycznie znajdziemy się w miejscu, gdzie dostępna jest jedna opcja - "wymagaj hasła przy dokonywaniu płatności'. Warto ją aktywować, aby osoby trzecie (w przypadku choćby otrzymania dostępu do konta) nie miały możliwości dokończenia transakcji. 

Dobrze jest jednocześnie aktywować dwuetapową weryfikację poprzez kod SMS. Tę włączymy poprzez oficjalną stronę PlayStation lub aplikację PS App na smartfonie. Jeśli ktoś jakimś cudem zna nasze dane i spróbuje się zalogować na konto, to będzie potrzebował jeszcze unikalnego, wygenerowanego kodu. Wtedy możemy być pewni, że szansa na włamanie na konto PS5 zmniejsza się niemalże do zera.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper