Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

PS Plus Extra i Premium - ulepszenie planu a cena, czy można cofnąć decyzję?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

PS Plus Extra i Premium - ulepszenie planu a cena, czy można cofnąć decyzję?

Jak zmienić plan PS Plus na lepszy i czy można cofnąć się do gorszej opcji?

Po zakupie któregokolwiek planu na wybrany okres z PS Plus Essential lub PS Plus Extra na głównej stronie PS Plus będziemy widzieć opcję przejścia na lepszą opcję.

W przypadku PS Plus Essential w każdym momencie możemy zdecydować się na dopłacenie do PS Plus Extra lub Premium, a w przypadku PS Plus Extra możemy przejść tylko do PS Plus Premium. Co warto wspomnieć już teraz, nie możemy zmienić planu na gorszy, więc warto zawsze przemyśleć swoją decyzję.

PS Plus Extra i Premium - ulepszenie planu a cena, czy można cofnąć decyzję?

W kwestii zmieniania planu na lepsze - aby sprawdzić obecną ofertę, musimy przejść do podstrony PS Plus i sprawdzić, ile będziemy musieli dopłacić (odliczana jest kwota, którą wydaliśmy już wcześniej, nabywając inny plan) - w przypadku rocznego abonamentu PS Plus Extra, gdy kupiliśmy PS Plus Essential za 240 zł, dopłacimy dodatkowo 160 zł, aby przez pozostałe 365 dni móc cieszyć się rozbudowanym katalogiem gier.

Cena związana z dopłatą zmniejsza się z każdym dniem posiadania usługi. Dopłata nie przedłuża abonamentu, a jedynie podmienia plan na lepszy, więc jeśli zdecydujesz się przejść na PS Plus Extra choćby 63 dni po opłaceniu PS Plus Essential, to dopłacisz nie 160 zł, a około 141 zł (nie licząc dodatkowych promocji). To samo tyczy się subskrypcji PS Plus Premium.

Warto czyhać na promocje, dzięki którym będziemy mogli nabyć poszczególne plany taniej. Nawet jeśli kupisz po pełnej cenie PS Plus Essential, a Sony kilka miesięcy później zapewni korzystną ofertę na PS Plus Extra lub Premium, to dopłacisz do lepszego planu jeszcze mniej - zostało to pokazane na powyższym obrazku.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper