Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

Klipy wideo (filmy) na PS5 - jak nagrywać?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

Klipy wideo (filmy) na PS5 - jak nagrywać?

Jak nagrywać filmy na PS5?

Jeśli interesuje nas nagrywanie filmów na PS5 w rozmaitych celach, to możemy zainteresować się wbudowaną do systemu PS5 nagrywarką pozwalającą przechwytywać obraz.

Aby się nią zainteresować, musimy podczas rozgrywki wcisnąć raz przycisk Share (ten na lewo od touchpada) na kontrolerze DualSense, a następnie wcisnąć "Rozpocznij nowe nagranie" lub "Zapisz niedawną rozgrywkę", jeśli chcemy, aby PS5 zapisało ostatnie 15 minut rozgrywki. W tym samym miejscu zakończymy także nagranie.

Klipy wideo (filmy) na PS5 - jak nagrywać?

Oczywiście jakość materiałów możemy dobrowolnie dostosowywać, lecz trzeba to zrobić przed nagraniem. W tym celu warto przejść do ustawień, a potem zakładki "Zrzuty i transmisje", a następnie to formatu klipów wideo.

Zauważymy tutaj opcje dot. typu pliku. Jeśli chcemy nagrywać w MP4 obsługiwanym przez większość programów do obróbki filmów, to rozdzielczość nagrań będzie zapewniała 1080p. Jeśli nie interesuje nas natomiast obróbka, to warto opcję tę zmienić na WebM, a więc format umożliwiający przechwytywanie obrazu w 4K.

Dodatkowo możemy także zdecydować się na dołączenie dźwięku z mikrofonu. Co warto zaznaczyć, jeden film może trwać maksymalnie godzinę, a potem rozpoczyna się nagrywanie kolejnego materiału automatycznie.

Klipy wideo (filmy) na PS5 - jak nagrywać? 2

Ponadto możemy także zgodzić się na zapisywanie krótkich klipów wideo tuż po zdobyciu trofeum.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper