Przewodnik po PS5. Wszystkie najważniejsze elementy i funkcje PlayStation 5: PS Store, PS Plus, menu i więcej! - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Konsola PlayStation 5

PS Plus - jak anulować płatność lub przedłużyć? Czy blokuje dostęp do gier?

Mateusz Wróbel | 10.01, 21:40

PS Plus - jak anulować płatność lub przedłużyć? Czy blokuje dostęp do gier?

Jak wyłączyć subskrypcję PS Plus?

Po kupieniu subskrypcji PS Plus w zwykłej czy promocyjnej cenie warto przejść do ustawień PS Plus, które znajdują się po prawej stronie, tuż pod awatarem. 

PS Plus - jak anulować płatność lub przedłużyć? Czy blokuje dostęp do gier?

Kliknij w ustawienia schowane pod ikoną trzech kropek, a potem zainteresuj się pierwszą zakładką od góry - "zarządzenie subskrypcją".

W kolejnym okienku sprawdzisz swoje najważniejsze informacje o abonamencie. Dowiesz się, kiedy rozpocząłeś abonament (jest to data pierwszego zakupu PS Plus, a nie ulepszenia na lepszy plan), a także kiedy się zakończy i jaka kwota zostanie pobrana z twojej karty kredytowej, gdy subskrypcja się zakończy.

PS Plus - jak anulować płatność lub przedłużyć? Czy blokuje dostęp do gier? 2

Warto po zakupie zawsze wyłączać subskrypcję, aby przypadkiem nie naciągnęła ona dodatkowych pieniędzy przy odnawianiu. Istnieje możliwość, że nie będziemy pod koniec daty ważności abonamentu z niego korzystać i firma Sony automatycznie zaksięguje następną płatność.

W przypadku niekorzystania z PS Plus i nieanulowania abonamentu, a co za tym idzie, przypadkowemu pobraniu kolejnej płatności warto nie pobierać żadnych gier z PS Plus i od razu skontaktować się z Sony, które nie ma obowiązku, ale może (z dobrej woli) zwrócić pieniądze.

Dlaczego jeszcze warto anulować subskrypcję? Dlatego, że następna płatność nie zawiera promocyjnej ceny, za którą mogłeś wcześniej kupić abonament. Zawsze księguje ona standardową kwotę, a nie tę promocyjną - warto o tym pamiętać.

Ponadto po wygaśnięciu PS Plus nie będziemy mogli grać w gry, które przypisaliśmy za pomocą abonamentu. Staną się one jednak dostępne tuż po tym, jak wznowimy subskrypcję.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper