FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Zmiana pozycji poprzez kartę jednorazową, jak to działa?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Zmiana pozycji poprzez kartę jednorazową, jak to działa?

Jak zmienić pozycję piłkarza w FIFA 23?

Na poprzedniej stronie poradnika do FIFA 23 wyjaśniliśmy, w jaki sposób działają pozycje alternatywne i jak wpływają na zgranie. To jednak nie wszystko, bo w parze z rzeczonymi pozycjami alternatywnymi możemy swoim piłkarzom zmieniać również pozycję standardową. 

Aby to uczynić, musimy najpierw zdobyć specjalną kartę zmiany pozycji (kupić ją na rynku albo zabrać z otwartej paczki), a potem przejść do ekranu pokazujących dane o interesującym nas graczu. Potem wybieramy ową kartę i klikamy na pozycję, która nas interesuje.

Co jednak najważniejsze, w FIFA 23 zmienimy pozycję standardową piłkarza tylko na tę, która jest jako alternatywna. Najczęściej jest ich dwie, więc nie mamy dużego pola do popisu - niemniej dla każdego gracza przygotowano osobne pozycje, więc np. taki Joao Cancelo, tradycyjnie grający na PO, może stać się LO.

Zmienienie pozycji standardowej na alternatywną ma wpływ na zgranie zawodnika. Jeśli nie będzie on na swojej normalnej pozycji, to jego zgranie będzie wynosić 0, a w dodatku nie wpłynie na ogólny poziom zgrania w składzie. Ważne jest więc to, aby pamiętać o aktualizowaniu pozycji piłkarza, gdy zmieniamy np. formację i nie pasuje on nam do tego samego miejsca, co przedtem.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper