FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Crossplay, jak wyłączyć międzyplatformową rozgrywkę?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Crossplay, jak wyłączyć międzyplatformową rozgrywkę?

Jak wyłączyć crossplay w FIFA 23?

Po rozpoczęciu rozgrywki w FIFA 23 będziesz miał automatycznie aktywowaną funkcję crossplay. Jest to element, który pozwala grać i łączyć się między użytkownikami różnych konsol czy komputerów. Przykładowo - mając PlayStation od teraz możesz grać również z posiadaczami Xboxów czy PC-tów.

Jeśli jednak nie chcesz z różnych powodów mieć aktywowanej międzyplatformowej rozgrywki, wystarczy, że przejdziesz do ogólnych ustawień gry lub trybu Ultimate Team, a następnie zakładki "klub". Znajdziesz tutaj zakładkę "Ustawienia", które zaprowadzą Cię do ustawień matchmakingu.

FIFA 23 - Crossplay, jak wyłączyć międzyplatformową rozgrywkę?

I właśnie w tym miejscu znajdziesz dwie opcje. Interesuje Cię ta druga, a więc funkcja crossplayu. Tak, jak zostało to wspomniane wyżej, jeśli nie interesuje Cię rozgrywka międzyplatformowa i chcesz grać jedynie z osobami korzystającymi z tego samego sprzętu, to wyłącz tę opcję, zapisz ustawienia i wróć do zabawy.

W tym samym miejscu możesz w każdym momencie wrócić i aktywować crossplay. Musi być on włączony, abyś mógł zagrać nawet ze znajomymi korzystającymi z platformy innej niż Twoja - warto o tym pamiętać.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper