FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Treningi, jak zwiększać umiejętności piłkarzy?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Treningi, jak zwiększać umiejętności piłkarzy?

Jak trenować piłkarzy w FIFA 23?

Po wybraniu klubu i sprawdzeniu zawodników co kilka dni będziesz musiał odbyć również trening piłkarzy w karierze menadżera. Co 2 czy 3 dni, nie licząc przerw dotyczących meczów, w Twoim klubie będą miały miejsca treningi, podczas których zawodnicy będą szlifować umiejętności.

Po przejściu do ekranu treningów zawsze zauważysz trzy gry. Mogą być one różne i dotyczyć np. omijania przeszkód, odbierania piłki czy strzelania na bramkę. Możesz od razu symulować je, jeśli nie chcesz bawić się w treningi, co jednak spotka się z niską oceną treningową. A niska ocena równa się niskiemu skupieniu zawodników i bardzo powolnym szlifowaniu swoich zdolności.

FIFA 23 - Treningi, jak zwiększać umiejętności piłkarzy?

Aby uzyskać maksimum z treningów, warto każdą grę treningową ukończyć przynajmniej raz w karierze i zdobyć ocenę na poziomie A lub B (czyli dwie najlepsze, te z zielonym kolorem). Gdy przynajmniej raz wykonasz dany trening, to jego najlepsza ocena zostanie zapisana i przeniesiona na kolejny trening tego typu - niezależnie od tego, kiedy odbędzie się ponownie. Wystarczy więc wykonać kilka szkoleń i będziesz miał na cały sezon treningi z głowy, bo potem wystarczy je jedynie symulować.

Możesz również manualnie dobierać piłkarzy, lecz nie jest to aż tak opłacalne, jak manualne wykonywanie niepoznanych dotąd treningów. Gra automatycznie dopiera Ci kilku piłkarzy i bazując na ich skupieniu, kondycji oraz potencjału rozwoju, zaleca nam szlifowanie umiejętności właśnie u nich. Nie ma więc dużego sensu ingerować w dobieranie zawodników.

Pamiętaj, że mając ocenę A, nie wykonuj ponownie treningów, bo na czas obecnej sesji ocena ta nadpisze się na wynik ćwiczenia, które właśnie wykonałeś!

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper