FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Zgranie, punkty zgrania, na czym polegają, jak ustawić piłkarzy?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Zgranie, punkty zgrania, na czym polegają, jak ustawić piłkarzy?

O co chodzi w zgraniu w FIFA 23?

W FIFA 23 EA postanowiło całkowicie przebudować system zgrania. Doskonale znana funkcja działająca na zasadzie linii łączących najbliżej siebie grających zawodników zostaje "zakopana", a zamiast tego otrzymujemy trzy kropeczki sygnalizujące o tym, ile zgrania posiadają nasi piłkarze.

System zgrania może wydawać się trudny do zrozumienia, ale tak nie jest. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że zawodnicy teraz nie posiadają negatywnego wpływu na statystyki nawet wtedy, gdy nie posiadają ani jednego punktu zgrania. Zawodnicy grają więc zawsze na co najmniej poziomie swoich atrybutów na karcie.

FIFA 23 - Zgranie, punkty zgrania, na czym polegają, jak ustawić piłkarzy?

Im więcej punktów zgrania mamy, tym lepiej będą oni jednak grali i współpracowali z innymi piłkarzami na boisku. Punktów zgrania jest łącznie trzy, a zdobywamy je w następujący sposób:

Punkty zgrania w FIFA 23

  • Aby zdobyć 1 punkt zgrania u piłkarza, musimy albo posiadać minimum 2 piłkarzy z tego samego klubu/reprezentacji, albo posiadać minimum 3 piłkarzy z tej samej ligi.
  • Aby zdobyć 2 punkty zgrania u piłkarza, musimy albo posiadać 4 piłkarzy z tego samego klubu, albo posiadać 5 piłkarzy z tej samej reprezentacji/ligi w składzie.
  • Aby zdobyć 3 punkty zgrania u piłkarza, musimy posiadać przynajmniej 7 piłkarzy z tego samego klubu, albo posiadać 8 piłkarzy z tej samej reprezentacji/ligi.
  • 0 punktów zgrania pokazuje się przy graczu ustawionym na złej pozycji. Nie wnosi on w takim przypadku żadnego wkładu do zgrania zawodników znajdujących się na prawidłowych pozycjach.
  • Ikony mają wkład dwóch punktów w próg zgrania kraju lub regionu.
  • Menadżer z tego samego kraju lub ligi, co piłkarze, również wpływa na ogólne zgranie zawodników.

FIFA 23 zgranie

Powyższy obrazek idealnie pokazuje 2 punkty zgrania na podstawie Mbappe i Kimpembe z PSG (ligi francuskiej). Pochodzą oni z tego samego kraju oraz klubu, co oznacza, że mają zafundowane 1 punkt zgrania z klubu i reprezentacji. Gdy je zsumujemy, to otrzymują oni 2 punkty zgrania.

Jeśli dołączyłby do nich jeszcze np. Messi, to Mpabbe i Kimpembe mieliby 3 punkty zgrania, a Messi jedynie dwa, bo Argentyńczykowi liczyłby się jedynie klub i liga. Gdybyś jednak dodał czwartego zawodnika z PSG, to Messi i ów czwarty piłkarz mieliby po 3 punkty zgrania, bo 2 punkty otrzymaliby za klub (druga strefa również by się zapełniła) i punkcik za ligę.

Przy tym wszystkim pamiętaj, że ogólne zgranie zostało usunięte. Nie znajdziesz tutaj żadnych linii, a zamiast tego wszyscy piłkarze na swój sposób się łączą, więc nie musisz myśleć w ten sposób, aby ustawiać ich blisko siebie. Znajdziesz tutaj również alternatywne pozycje, które nie zaniżają zgrania, ale o nich więcej na kolejnej stronie poradnika.

Ważne! Zmiany przeprowadzane w meczu FUT pod względem zarządzania zespołem do formacji, taktyki lub pozycji zawodników nie wpływają na zgranie zawodników wyjściowej jedenastki.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper