FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Style gry a zgranie, jak wpływają na umiejętności piłkarza?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Style gry a zgranie, jak wpływają na umiejętności piłkarza?

Specjalne style gry dla piłkarzy, o ile zwiększają atrybuty piłkarza w FIFA 23?

Podobnie, jak w FIFA 23, w FIFIE 23 znajdziemy style gry, które nadamy piłkarzom. Odpowiadają one - jak sama nazwa wskazuje - za umiejętności w różnych dziedzinach. Jastrząb zwiększa np. statystyki strzałów, tempa czy budowy ciała, kiedy mur odpowiedzialny jest za przede wszystkim defensywę.

Każdy zawodnik powinien posiadać jakiś styl gry, a to, jaki mu wręczymy, zależy od nas i tego, które atrybuty chcielibyśmy zwiększyć u danego piłkarza. W tym roku w FIFIE 23 zmieniono system zgrania, który opisaliśmy szczegółowo w tym miejscu. Wraz z tymi zmianami dokonano kilka szlifów przy stylach gry, których premie prezentują się teraz następująco:

FIFA 23 - Style gry a zgranie, jak wpływają na umiejętności piłkarza?

  • Kiedy piłkarz ma 1 punkt zgrania, dostaje niewielką premię do atrybutów;
  • Kiedy piłkarz ma 2 punkty zgrania, otrzymuje średnią premię do atrybutów;
  • Kiedy zawodnik ma 3 punkty zgrania, dostaje pełną premię do atrybutów.

Jeśli widzimy przy stylu gry dwie kreski przy statystykach piłkarzy, to oznacza to, iż otrzymuje pełną premię do atrybutów sięgającą mniej więcej +10 punktów danej statystyki. Jeśli np. nie widzimy żadnej kreski, a jedynie pogrubioną czcionkę, to piłkarz dostaje jedynie niewielką premię do atrybutów. Warto więc przyjrzeć się zgraniu i tworzyć skład w taki sposób, aby większość wyjściowej 11-stki miała 3 punkty zgrania.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper