FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Kariera menadżera i największe zmiany, jakie nowości wyróżniamy?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Kariera menadżera i największe zmiany, jakie nowości wyróżniamy?

Jakie nowości przygotowało EA w karierze menadżera w FIFA 23?

Jak co roku twórcy z Electronic Arts rozwijają tryb kariery w serii FIFA. Nie inaczej jest w FIFA 23, która również doczekała się sporo zmian czy nowinek technicznych w zakresie kariery menadżera. Opisujemy je poniżej, udostępniając także specjalne materiały przygotowane przez deweloperów.

Nowy system najważniejszych akcji

W FIFA 23 znajdziemy rozbudowany system najważniejszych akcji w meczu. Deweloperzy przygotowali rozbudowaną mechanikę analizowania sytuacji u obu drużyn przy każdym spotkaniu, uwzględniając ich mocne i słabe strony w ofensywie oraz defensywie. Pod uwagę jest brany ogólny overall składu, a także kondycja, skupienie i morale zawodników.

Dzięki owym danym, FIFA 23 generuje liczbę szans na zdobycie bramki przez cały mecz. Każda szansa na zdobycie bramki włącza system najważniejszej akcji, który przekazuje kontrolę graczowi. Teraz może on zdobyć bramkę (najważniejsza akcja w ataku) albo uniemożliwić SI komputera strzelenie gola (najważniejsza akcja w obronie). 

System oferuje sporą różnorodność, ponieważ najważniejsze akcje w meczu mogą występować w formie ataku pozycyjnego, kontrataku z przewagą liczebną w polu karnym rywala, rajdy solowe czy stałe fragmenty gry. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze, iż rzeczona funkcja jest dostępna równolegle ze wszystkimi poprzednimi możliwościami postępów, a więc możemy rozegrać cały mecz, symulować go do samego końca lub skorzystać z interaktywnej symulacji.

Przebudowane menu

Zajęto się przebudowaniem menu w karierze zawodnika czy menadżera. Najeżdżając teraz na wybrane zakładki, otrzymamy w specjalnym panelu więcej informacji o zawodnikach, transferach czy budżecie klubu, bez przymusu przechodzenia do szczegółów. Ma to upłynnić korzystanie z menu i sprawić, że zarządzanie zespołem będzie jeszcze szybsze i przyjemniejsze.

Nowe filmiki przerywnikowe (dynamiczne chwile)

EA pochyliło się nad przygotowaniem większej ilości filmików przerywnikowych, aby jeszcze bardziej urealistycznić karierę. Dzięki nim nasza przygoda z danym klubem ma być jeszcze bardziej wciągająca i pamiętna, bo zobaczymy swoich zawodników w szatni, na siłowni, na boiskach treningowych czy podczas wywiadów, spotkań z kibicami lub fizjoterapeutami. 

Turnieje przedsezonowe

Turnieje przedsezonowe będą rozgrywane teraz bliżej początku sezonu w lidze, abyśmy mogli lepiej wykorzystać koncentrację piłkarzy zdobytą w trakcie nieobowiązkowych rozgrywek. Ponadto jedynie drużyna, która wygra rzeczony turniej, otrzyma nagrodę pieniężną.

Prawdziwi menadżerowie

EA zadbało o stworzenie ponad 350 prawdziwych menadżerów piłkarskich, z których ponad 30 ma zeskanowane głowy. Mowa tutaj przede wszystkim o trenerach z najbardziej kultowych klubów - znajdziemy tutaj m.in. Jurgena Kloppa z Liverpoolu czy Pepa Guardiolę z Manchesteru City.

Analityk transferowy

Ostatnią, lecz jedną z najciekawszych zmian w nadchodzącej FIFIE 23 jest analityk transferowy. Znajduje się on teraz w każdym klubie i pomoże nam podjąć decyzję dotyczącą tego, czy warto kupować lub sprzedać danego piłkarza. Znajdziemy tutaj ocenę współpracownika dot. tego, czy warto interesować się tym transferem, a także poziom napięcia podczas rozmów z menadżerem innego klubu lub zawodnikiem. Im więcej kontrofert złożymy, tym bardziej będą oni podirytowani i w pewnym momencie zakończą rozmowy.

Więcej o analityku transferowym opisaliśmy na kolejnej stronie poradnika.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper