FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Szybka symulacja: pokaż najlepsze akcje, jak działa, czy warto?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Szybka symulacja: pokaż najlepsze akcje, jak działa, czy warto?

Czy warto korzystać z pokazania najlepszych akcji w trybie kariery w FIFIE 23?

EA zadbało o nową funkcję symulowania meczów w trybie kariery menadżera w FIFIE 23. Po przejściu do zakładki nowego meczu możesz zagrać mecz, symulować go lub pokazać najlepsze akcje. O ile dwie poprzednie funkcje są doskonale znane, tak ta ostatnia już nie.

Polega ona na tym, że mecz jest symulowany na Twoich oczach, a Ty sam przenosisz się na boisko. Nie oglądasz natomiast całego spotkania, a jedynie kilka akcji, nad którymi nawet masz kontrolę. Są to kontrataki, obrony, rzuty rożne czy rzuty karne - gra ma swój system i bazując na nim, losuje kilka akcji, w których albo musisz odebrać piłkę rywalowi, albo strzelić bramkę. Gdy tylko zakończysz swój "moment" strzałem albo piłka wyleci na aut, to "najlepsza akcja" się kończy.

FIFA 23 - Szybka symulacja: pokaż najlepsze akcje, jak działa, czy warto?

Tym samym masz kontrolę nad drużyną, bo przy każdej szansie na bramkę - czy Twoją, czy przeciwnika - przejmujesz na chwilę kontrolę nad swoim zespołem. Jest to jednak mocno ograniczone i bardzo często mecze kończą się wynikiem 0:0 czy 2/3 sytuacjami podbramkowymi - jest to podyktowane tym, że gdy strzelisz w stronę bramki, a bramkarz wybije piłkę na rzut rożny, to Ty już go nie wykonujesz. Tyczy się to samo fauli na zawodnikach czy właśnie wspomnianych autach.

Nie warto więc korzystać z tego trybu. Jeśli zależy Ci na pomijaniu spotkań, to już zdecydowanie lepiej skorzystać ze zwykłych, doskonale znanych sposobów, podczas których albo cały mecz symulujesz od razu, albo oglądasz przyśpieszoną symulację, w której możesz przejąć kontrolę nad zawodnikami w każdym momencie.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper