FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Ulepszenie wersji z PS4 do PS5, czy możliwe, czy jest płatne? Wersja dwa w jednym

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Ulepszenie wersji z PS4 do PS5, czy możliwe, czy jest płatne? Wersja dwa w jednym

Ulepszenie gry FIFA 23 do wersji na nowe konsole.

FIFA 23 debiutuje na obie generacje konsol - w sportową produkcję zagrają więc posiadacze PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, a także PC i Nintendo Switch. O ile kwestia dwóch ostatnich platform jest prosta (nie znajdziemy tutaj żadnych ulepszeń), tak inaczej wygląda sprawa w przypadku wersji na konsole tego samego producenta.

Kupując FIFĘ 23 w edycji standardowej na PS4 lub Xbox One otrzymamy grę w wersji lekko okrojonej, bo nie otrzymujemy do dyspozycji m.in. technologii HyperMotion 2 podkręcającej realizm meczów. Funkcja ta jest przeznaczona dla obecnej generacji konsol, której urządzenia dysponują większą mocą.

Niestety, ale nabywając FIFĘ 23 w edycji standardowej, nie będziemy mieli opcji ulepszyć gry pod wersję na PS5 czy Xbox Series X|S - nawet za dodatkową opłatą. Jedynym wyjściem jest ponowne kupienie tytułu, lecz już w wersji na obecną generację konsol. Nie jest to opłacalne, więc jeśli masz zamiar w przyszłości kupić nową konsolę, to lepiej nabyć FIFĘ 23 w wersji Ultimate, która oferuje opcję "dwóch wersji w jednym".

Dwie wersje w jednym oznaczają, że kupując FIFĘ 23 w wersji Ultimate na PS4 automatycznie otrzymujesz również dostęp do edycji na PS5 (edycje na Xboxy działają identycznie) - niezależnie od tego, czy grę posiadasz w wersji fizycznej, czy cyfrowej. Wystarczy przejść do sklepu, a dokładniej do karty gry FIFA 23, a potem wybrać interesującą Cię wersję gry i pobrać ją na swoje konsole bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że:

  • FIFA 23 w edycji Ultimate kosztuje 400 złotych (PC) lub 450 złotych (konsole).
  • FIFA 23 w edycji standardowej kosztuje 299 złotych (PC) lub 350 złotych (konsole).
Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper