FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Jak kupić piłkarza w karierze menadżera i na co zwracać uwagę?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Jak kupić piłkarza w karierze menadżera i na co zwracać uwagę?

W jaki sposób w FIFA 23 możemy kupić zawodnika do swojego klubu?

Jednym z kluczowych elementów kariery menadżera w FIFA 23 jest trenowanie zawodników oraz kupowanie nowych piłkarzy. Aby zainteresować się tym drugim, musisz najpierw dowiedzieć się, jaki masz budżet na pensję i ten przeznaczony na rynek zawodników. Następnie wyszukaj interesującego Cię zawodnika w zakładce "transfery -> szukaj zawodników" lub skorzystaj z pomocy skautów, którzy mogą wyszukać w danych regionach wschodzące gwiazdy.

Jeśli wyszukasz popularnego zawodnika, to wiedz, że w 99% sytuacjach będzie on posiadał podane informacje o pensji, wartości czy overallu. Jeśli wyszukasz kogoś mniej znanego, to warto najpierw wyznaczyć skauta do obserwacji danego piłkarza i przystąpić do rozmów dopiero po poznaniu podstawowych informacji na jego temat. Ważne jest też dodać piłkarza do listy życzeń - jeśli tego nie zrobisz, nie przejdziesz dalej do negocjacji.

FIFA 23 - Jak kupić piłkarza w karierze menadżera i na co zwracać uwagę?

Mając zawodnika w liście życzeń, przejdź do centrum transferowego, skąd zaproponujesz lub zlecisz kupno piłkarza. Po prawej stronie poznasz opinię asystenta na temat tego, ile pieniędzy będziesz musiał przygotować na złożenie oferty. Potem z kolei nastąpią negocjacje - zaproponuj kwotę lub/i zawodnika na wymianę. Staraj się jednak nie proponować niskiej ilości kasy, bo inaczej rozzłościsz rozmówcę (tak samo działa to przy sprzedaży piłkarza) i uzupełnisz wskaźnik napięcia widoczny w górnym, prawym rogu. Jeśli wskaźnik osiągnie czerwony poziom, to będziesz musiał albo zgodzić się na ofertę, albo sam rozmówca ją odrzuci i nie będzie już chętny do dalszych rozmów.

Po zakończeniu rozmów z klubem przystąp do rozmów z samym piłkarzem. Masz na to jedynie kilka dni - w innym przypadku negocjacje zostaną zerwane z zablokowaniem możliwości ich poprowadzenia aż do kolejnego okienka transferowego. W trakcie rozmów z zawodnikiem musisz dać mu premię za podpis czy za wykonanie jakiegoś celu - staraj się jednak nie przesadzać, bo pieniądze z budżetu czy pensji zostaną zabrane na wypadek tego, gdyby owy bonus został spełniony. W przypadku niespełnienia celu przez piłkarza zostanie on zwrócony dopiero po sezonie.

Nie warto więc oferować ogromnych bonusów, bo zamrozisz sobie sporo pieniędzy. Zamiast tego lepiej płacić zawodnikowi większą pensję. Podobnie, jak przy negocjacjach z klubem, piłkarz czasami również zaoferuje własne kwoty, na które możesz się zgodzić. Uważaj jednak na wskaźnik napięcia i w przypadku trudnych rozmów, staraj się oferować coraz to większą pensję.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper