FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Analityk transferowy i wskaźnik napięcia, co to, za jakie kwestie odpowiada?

Mateusz Wróbel | 29.09.2022, 21:42

FIFA 23 - Analityk transferowy i wskaźnik napięcia, co to, za jakie kwestie odpowiada?

Kim jest analityk transferowy w FIFA 23?

Jedną z najciekawszych nowości w FIFIE 23 - tuż obok dynamicznych scenek - jest bezapelacyjnie analityk transferowy, który będzie oceniał nasze ruchy pod względem finansowym i tego, jak kupno lub sprzedaż danego piłkarza wpłynęło na nasz skład.

Jego ocena będzie wahała się między A (najlepszą - dobre interesy) do F (najgorzej - złe interesy, niemające większego sensu). Podejrzymy ją w lewym, górnym rogu ekranu, a będzie ona wzrastać wtedy, gdy będziemy kupowali zawodników, którzy rzeczywiście przydadzą się nam do składu.

Po wysłaniu skauta w celu sprawdzenia statystyk interesującego nas piłkarza i poznaniu kwoty, którą inny zespół życzyłby sobie za swoją gwiazdę, a następnie kupieniu go, analityk sprawdzi, czy warto było wydawać na danego piłkarza tyle kwoty - pod uwagę bierze przede wszystkim overall, cenę, a także naszą wyjściową 11. Jeśli na jej tle kupowany zawodnik wypada dobrze i do tego nie musieliśmy za niego przepłacać, analityk nas pochwali. W innym przypadku negatywnie wypowie się o tej umowie, obniżając tym samym nam ogólną ocenę transferową. Analityk transferowy pokazuje również, jak blisko byliśmy od minimalnej akceptowalnej opłaty klubu sprzedającego. Komentarz znajduje się przy poradzie finansowej, w lewym dolnym rogu.

Fifa 23 Analityk

Analityk transferowy - po sprzedaniu jakiegoś piłkarza - dokładnie analizuje naszą wyjściową 11. i sprawdza, kogo moglibyśmy zastąpić na tej pozycji. Czasami doradzi, aby wziąć kogoś z ławki lub rezerwy (często poleca wschodzącą, młodą gwiazdę), a czasami zachęci do pójścia na zakupy na rynku transferowym.

Ponadto w FIFA 23 znajdziemy coś w rodzaju wskaźnika napięcia. Wskazuje on, jak bardzo podirytowany jest menadżer klubu lub zawodnik w trakcie dopinania ostatnich szczegółów umowy. Jeśli będziemy składać nijakie kontroferty, to finalnie rozmowy mogą zostać zerwane przez którąkolwiek ze stron - wskaźnik napięcia wskazuje, kiedy nie możemy sobie już żartować i zaoferować kwoty, które interesują drugą stronę umowy.

Źródło: własne

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper