FIFA 23 - poradnik. Ultimate Team (FUT 23), zgranie, pozycje, rynek, karty, paczki, kariera, najlepsi piłkarze - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 23 poradnik

FIFA 23 - Momenty FUT, nagrody, okazjonalne paczki, zadania, jak wykonywać?

Mateusz Wróbel | 17.02.2023, 13:50

FIFA 23 - Momenty FUT, nagrody, okazjonalne paczki, zadania, jak wykonywać?

Czym są momenty FUT w FIFA 23?

Jedną z kilku nowości w FIFA 23, a dokładniej trybie FIFA Ultimate Team, są momenty FUT dostępne w zakładce "graj". Po przejściu do nich Twoim oczom ukaże się kilka kafelków, których kliknięcie wyświetli Ci nawet po kilkadziesiąt zadań.

W zależności od misji i właśnie pakietu zadań będziesz musiał wykonać kilka czynności. Czasami są to błahe zadania, typu podania czy strzały na bramkę w wyznaczonym momencie, a w innych zadaniach - okiwanie piłkarzy przeciwnej drużyny na dany sposób. Tak, jak zostało to wspomniane wyżej, zadań jest masa, a za każde z nich otrzymasz zawsze przynajmniej jedną gwiazdkę. Pamiętaj, że jeśli któreś z zadań ma dwie gwiazdki, możesz manualnie wybrać jego poziom za pomocą przesunięcia analoga w prawo.

Niektóre wyzwania są ograniczone czasowo. Zwróć uwagę na liczbę gwiazdek i licznik czasu obok nich. Jeśli trwają ileś dni, to warto przede wszystkim im się przyjrzeć, bo po wyznaczonym czasie zadania przepadną i nie będziesz mógł zebrać płynących z nich gwiazdek.

FIFA 23 - Momenty FUT, nagrody, okazjonalne paczki, zadania, jak wykonywać?

Same gwiazdki natomiast możesz wymienić na złote paczki lub złote paczki premium. Zrobisz to z poziomu momentów FUT, klikając w pierwszym kafelek od lewej strony. Znajdziesz tam standardowe, nieograniczone (mówiąc o ilości wymian) paczki, które kosztują:

  • Zwykła złota paczka - 12 gwiazdek;
  • Złota paczka premium - 16 gwiazdek.

Oprócz tego możesz skorzystać także z ofert sezonowych, gdzie raz na jakiś czas pojawiają się bardzo dobre oferty - np. paczka powitalna, kosztująca jedynie 3 gwiazdki momentów FUT, posiada 3 rzadkich piłkarzy. Warto też odebrać kartę Kyliana Mbappe za darmo na jeden mecz.

FIFA 23 - Momenty FUT, nagrody, okazjonalne paczki, zadania, jak wykonywać? 2

Zwróć jednak uwagę, że te paczki są ograniczone (czasami jest ich wyłącznie 3 na jeden zrzut) i odświeżają się najczęściej co miesiąc. Stąd też można śmiało nazwać je ofertami okazjonalnymi.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper