Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021
Netflix vs. HBO GO – maj 2021. Która oferta jest lepsza?
716V

Netflix vs. HBO GO – maj 2021. Która oferta jest lepsza?

Netflix i HBO GO proponują w maju zróżnicowane oferty, wśród których łatwo można wyróżnić produkcje przygotowane wyłącznie dla danych platform lub wynajęte od zewnętrznych gigantów. Kto jednak postarał się o ciekawsze filmy, seriale oraz dokumenty? Sprawdzamy!

Netflix – najciekawsze premiery maja

Dziedzictwo Jowisza: Część 1 (07.05)

Netflix już wielokrotnie próbował zaoferować swoją superbohaterską historię, ale skutki były różne. Platforma jednak wciąż szuka swojego „The Boys” i właśnie z tego powodu na początku maja zobaczymy „Dziedzictwo Jowisza”. Serial zaprezentuje nowe pokolenie herosów, ale czy w końcu doczekamy się wielkiego hitu?

Kobieta w oknie (14.05)

Netflix sięgnął po kilka głośnych produkcji i jedną z nowości maja jest „Kobieta w oknie”. Film prezentuje losy cierpiącej na agorafobię kobiety, która stopniowo pogrąża się w obsesji na punkcie swoich nowych sąsiadów — oraz brutalnej zbrodni, którą widziała przez okno.

Armia umarłych (21.05)

Klasyk powraca w nietypowym wydaniu. Zack Snyder chce opowiedzieć historię z Las Vegas, gdzie grupa najemników musi dokonać skoku wszech czasów i przejąć wielką kasę. Ich misja jest niezwykle wymagająca biorąc pod uwagę okoliczności — miasto zostało odcięte wielkim murem i jest opanowane przez zombie.

HBO GO – najciekawsze premiery maja

Rocky i Creed (01.05)

HBO kontynuuje pomysł wrzucania do swoich ofert pełnych serii i tym razem padło na „Rocky'ego” oraz „Creed”. Widzowie mogą zapoznać się z sześcioma częściami głównej serii oraz dwoma odsłonami spin-offu, a nawet na liście pojawił się film dokumentalny zdradzający ciekawostki z prac nad całym uniwersum.

Mulan (09.05)

Nie wszyscy widzowie mogli wybrać się na „Mulan” do kin, a w Polsce nadal nie możemy mówić o łatwym dostępie do Disney+. Teraz jednak nie musimy płacić dodatkowo (historia była początkowo dostępna w ramach Disney+ Premier Access), a zobaczymy nową wizję na znaną historię w swoim domu.

Opowieść podręcznej IV

Tutaj nie możemy mówić o pełnej premierze, ponieważ odcinki debiutują na HBO w tydzień po tygodniu, ale w końcu zainteresowani zapoznają się z nową opowieścią utkaną w samym sercu Gileadu. Teraz June zostanie przywódczynią rebeliantów i rozpocznie walkę o lepsze jutro wszystkich podręcznych.

 

I jak oceniacie maj na Netflixie i HBO GO?

Wojtek:  Maj zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ widzowie będą mogli systematycznie zapoznawać się ze świetnymi historiami. Netflix dosłownie zaskakuje, ponieważ tym razem platforma zapewni obiecujące seriale („Dziedzictwo Jowisza”, „Miłość, śmierć i roboty”, „The Kominsky Method”, „Lucyfer”), ale także bardzo ciekawe filmy („Tlen”, „Kobieta w oknie”, „Armia umarłych”). HBO skupia się tym razem na boksie, kontynuuje znane przygody i dorzuca do całości sporo europejskiego kina. „Mulan” na pewno brzmi ciekawie, ale nigdy nie byłem fanem pierwowzoru i raczej nie jest to produkcja, którą będę oglądał z wielkim zainteresowaniem. Zupełnie inaczej wygląda dla mnie ramówka Netflixa, który bardzo pozytywnie zaskoczył – dawno nie widzieliśmy tak dobrej propozycji przygotowanej przez tę platformę. Ja w zasadzie nie mogę się doczekać najnowszej perełki Snydera, ale chętnie sprawdzę również „Kobietę w oknie”... A pewnie znajdę także 2-3 seriale, które chętnie poznam w następnych dniach.

Najbardziej czekam na: „Kobieta w oknie”


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie? 

Tagi: hbo HBO GO netflix netflix vs. hbo