Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2019
Netflix vs. HBO GO – sierpień 2019. Walka seriali z filmami
6499V

Netflix vs. HBO GO – sierpień 2019. Walka seriali z filmami

Sierpień to 31 dni przepełnionych ciekawymi premierami. Netflix rzuca serialami, HBO dorzuca filmy, a widzowie na pewno nie będą się nudzić. Kto jednak przedstawił lepszą ofertę? Sprawdzamy!

Netflix – najciekawsze premiery sierpnia

GLOW: Sezon 3 (09.08)

Kobiecy wrestling zyskał wielu fanów. Netflix kontynuuje historię  – tym razem dziewczyny będą przygotowywać się do występów w legendarnym Vegas. W serialu nie zabraknie intrygi, odmiennych priorytetów oraz walki o władze.

Mindhunter: Sezon 2 (16.08)

Netflix kontynuuje historię dwójki agentów FBI, którzy zapoczątkowali opracowanie metod ścigania seryjnych morderców. Historia Holdena Forda i Billa Tencha została w swoim czasie dobrze przyjęta, a teraz możemy mieć nadzieję, że drugi sezon zaprezentuje równie wysoką jakość jak pierwsza historia. Kolejna odsłona zapowiada się interesująco, ponieważ zespół ds. analizy behawioralnej w końcu otrzyma szansę sprawdzenia swoich metod w praktyce – agenci będą ścigać seryjnego mordercę dzieci.

Ciemny kryształ: Czas buntu (30.08)

Netflix opracował prequel „Czarnego kryształu” z 1982 roku. Platforma postanowiła rozwinąć uniwersum wykorzystując klasyczną technikę lalek oraz efektów specjalnych – to połączenie ma zaoferować efektowną opowieść, która ma także zachwycić pod względem scenariusza.

 

 

HBO GO – najciekawsze premiery sierpnia

Owieczki boże (01.08)

HBO oferuje widzom zupełnie nową opowieść o trzech mieszkających na odległej wyspie zakonnicach. Do kobiet przybędzie niechciany gość, który szybko dostrzeże, że trafił do bardzo mrocznego miejsca. Jego obecność zmieni na zawsze życie wszystkich zainteresowanych.

Tomb Raider (18.08)

Alicia Vikander jako Lara Croft. Pierwsza rola aktorki w stroju znanej poszukiwaczki skarbów. Film zebrał w swoim czasie bardzo mieszane opinie, jednak sympatycy tego uniwersum powinni pamiętać o tej premierze. Będzie to bez wątpienia dobra szansa na nadrobienie zaległości.

Player One (25.08)

Fani dobrego kina akcji oblanego sosem dziesiątek Easter Eggów muszą zobaczyć Player One. Film w reżyserii Stevena Spielberga został w swoim czasie doceniony za realizacje oraz odwołanie się do wielu znanych i cenionych produkcji.

I jak oceniacie sierpień na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: Sierpień to dla mnie naprawdę gruby miesiąc. Netflix zaoferuje jedną z najciekawszych produkcji 2019 roku (Mindhunter) oraz wrzuci sporą ciekawostkę (Ciemny kryształ: Czas buntu). Z drugiej strony mamy dwa filmy, obok których nie przejdę obojętnie (Tomb Raider i Player One)... Szczerze mówiąc mam aktualnie rozgrzebane przynajmniej 3 seriale, więc pewnie Mindhunter będzie musiał zaczekać na swoją kolej i zdecydowanie łatwiej będzie mi poznać produkcje oferowane przez HBO.

Najbardziej czekam: „Player One”.

Tytus: Sierpień to dobry miesiąc dla „serialożerców”, choć pogoda za oknem nie dopisuje, by siedzieć w domu przed telewizorem. Zdecydowanie u Netflixa wygrywa Mindhunter. Kolejny sezon rewelacyjnego serialu, którego współautorem jest David Fincher ma wysoko postawioną poprzeczkę, za sprawą pierwszej serii. Z filmów natomiast numer 1. to u mnie Kardec, film biograficzny o twórcy Spirytuzmu. Z seriali HBO obecnie wygrywa u mnie „Snowfall”, naprawdę dobrze zrealizowana produkcja traktująca o początkach handlu narkotykami na wielką skalę w latach osiemdziesiątych.

Najbardziej czekam na: „Kardec”

Iza: Dwaj potentaci streamingowi nie pozwalają nam się nudzić w te wakacje, idąc łeb w łeb z przygotowanymi propozycjami. W tym miesiącu zdecydowanie stawiam na seriale - a te zarówno w HBO GO, jak i w Netflixie przykują na kanapie na długo. I choć Owieczki boże wręcz mrożą klimatem i tajemnicami, tak bliższy memu sercu w tym miesiącu będzie Mindhunter. Już pierwszy sezon o seryjnych mordercach przypadł mi do gustu, szykuję się więc na połowę sierpnia i spotkanie z Mansonem.

Najbardziej czekam: "Mindhunter: sezon 2"

 

Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 

A Wy na co najbardziej czekacie lub co najchętniej zobaczyliście? 

Tagi: hbo hbo go Netflix netflix vs. hbo