Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2020
Netflix vs. HBO GO – październik 2020. Która oferta jest lepsza?
2415V

Netflix vs. HBO GO – październik 2020. Która oferta jest lepsza?

W październiku platformy SVOD proponują szereg ciekawych, często przerażających historii, które mają skłonić klientów do siadania na kanapie i oglądania kolejnych produkcji udostępnionych przez gigantów branży. Jakie filmy, seriale i dokumenty proponują Netflix i HBO GO? Sprawdźcie zestawienia i wybierzecie ciekawszą propozycję.

Netflix – najciekawsze premiery października

Nawiedzony dwór Bly (09.10.2020)

Netflix w październiku zaproponuje kilka kontynuacji swoich wielkich produkcji, a jedną z nich jest bez wątpienia „Nawiedzony dwór Bly”. Nie jest to bezpośrednia kontynuacja „Nawiedzonego domu na wzgórzu”, ale założenia są podobne. Widzowie zostaną zaproszeni do posiadłości, która skrywa wiele demonów.

Alienista: Sezon 2 (22.10.2020)

„Alienista” podbił serca wielu widzów, a teraz Netflix zaproponuje kontynuację wydarzeń. Od ostatniego odcinka pierwszego sezonu minął rok, a Sara prowadzi teraz własną agencję detektywistyczną. Jej zadaniem jest odnalezienie porwanej córki hiszpańskiego konsula.

Gambit królowej (23.10.2020)

W „Gambicie królowej” poznamy losy Beth Harmon, która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do sierocińca, gdzie odkrywa swój wielki dar. Dziewczyna ma wielki talent do gry w szachy i pomimo wielkich problemów i uzależnienia od leków na uspokojenie, postanawia zmierzyć się z przeciwnościami losu i chce podbić zdominowany przez mężczyzn sport.

 

HBO GO – najciekawsze premiery października

Ucieczka z Pretorii (10.10.2020)

Daniel Radcliffe oraz Daniel Webber zaproponują widzom opowieść dwóch południowoafrykańskich opozycjonistów, którzy postanawiają uciec z więzienia o podwyższonym rygorze. Historia została oparta na prawdziwej ucieczce trzech więźniów politycznych, którzy w 1979 roku postanowili uciec z więzienia. Wydarzenia w książce „Inside Out: Escape from Pretoria Prison” przedstawił Tim Jenkin – jeden z uciekinierów.

To: Rozdział 2 (25.10.2020)

W ubiegłym roku Andres Muschietti zaoferował widzom kontynuację horroru z 2017 roku – przyjaciele chcą ponownie zmierzyć się ze swoim strachem i wracają do kultowego miasteczka, by pokonać przerażającego klauna. Produkcja zebrała wiele pochwał i zarobiła ponad 470 mln dolarów.

Od nowa (26.10.2020)

„Od nowa” to jedna z najgłośniejszych premier HBO tego miesiąca. Najnowszy miniserial stacji skupia się na historii odnoszącej sukcesy terapeutki, która przeżywa osobistą tragedię. Po śmierci męża w niewyjaśnionych okolicznościach, staje się ona obiektem zainteresowania służb policyjnych oraz mediów. Grace uświadamia sobie, że zapomniała o radach, które kiedyś głosiła swoim pacjentom i w obecnej sytuacji musi podjąć trud zbudowania swojego życia na nowo. Jak to często bywa w przypadku seriali HBO, na ekranie zobaczymy śmietankę aktorską - Nicole Kidman, Hugh Granta, Donalda Sutherlanda, Lily Rabe, Ismaela Cordovę, czy Noah Jupe’a. Fabuła serialu powstała na podstawie powieści Jean Hanff Korelitz, a wśród jego twórców wymienić możemy scenarzystę i showrunnera Davida E. Kelley’go, który współtworzył takie hity jak „Wielkie kłamstewka” i „Ally McBeal”.

 

I jak oceniacie październik na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: Mam ostatnio spory problem ze streamingowymi usługami, bo po prostu nie mam czasu na dłuższe siedzenie i oglądanie produkcji. Nawet nie myślę o jakichkolwiek serialach, bo pewnie dopiero pod koniec listopada znajdę czas na coś większego. W rezultacie zostają mi tylko filmy i tutaj ponownie nie zawodzi HBO – chętnie spojrzę na „To: Rozdział 2”, „Mroczne wody”, „12 mostów”, a pewnie nawet skuszę się na „Ślicznotki”. Netflix w tym temacie oferuje między innymi „Spider-Man Uniwersum”, „Annabelle”, a dla wytrwałych: „Halloween” i „Koszmar z ulicy wiązów”. Mimo wszystko – ze względu na brak czasu, wybieram HBO. 

A najbardziej czekam na: „To 2”

Iza: Gdy za oknem coraz bardziej jesienna aura, o wiele przyjemniej spędza się czas nie tylko ogarniając swoją kupkę wstydu, ale i oglądając filmy i seriale - a włodarze platform streamingowych najwyraźniej doskonale zdają sobie z tego sprawę! Październik na Netflixie oraz HBO Go zapowiada się bardzo interesująco. W pierwszej kolejności zwróciłam uwagę na "Nawiedzony dwór Bly", "Gambit królowej" oraz drugi sezon "Alienisty", który już w pierwszej odsłonie prezentował się całkiem obiecująco. Do tego nie mogę zapomnieć o produkcjach dostępnych na HBO Go - kolejnych odcinkach "Wychowanych przez wilki", "Od nowa" z obsadą z najwyższej półki oraz "Niech gadają" z Meryl Streep. Już niemal regułą jest fakt, że na HBO nie brakuje co miesiąc hitów filmowych- i podobnie jest w październiku ("Małe kobietki", "Ślicznotki", "Mroczne wody"). Ten fakt sprawia, że przez najbliższe tygodnie jednak częściej załączę aplikację HBO.

Najbardziej czekam na: "Nawiedzony dwór Bly"


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie? 

Tagi: HBO HBO GO netflix netflix vs. hbo