Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2019
Netflix vs. HBO GO – lipiec 2019. Kto oferuje ciekawsze produkcje?
2838V

Netflix vs. HBO GO – lipiec 2019. Kto oferuje ciekawsze produkcje?

Produkcje Netflixa oraz HBO Go cieszą się na naszym portalu największym zainteresowaniem wśród fanów dobrych filmów, seriali oraz dokumentów. To właśnie z tego powodu chcemy sprawdzić, która z ofert w danym miesiącu przypadła Wam bardziej do gustu. Rozpoczynamy od bezsprzecznie gorącego lipca!

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić, że kolejne zestawienia będą pojawiać się na samym początku miesiąca. Teraz mamy mały „poślizg”, bo temat „narodził się” dosłownie kilka dni temu. Pomysł ma jednak drugie dno, bo to nasi czytelnicy zgłosili propozycję, która naszym zdaniem może faktycznie Was zainteresować.

Realizacja może zostać jeszcze dostosowana do oczekiwań społeczności, ale na początek proponujemy zestawienie kilku najciekawszych (naszym zdaniem) propozycji od obu platform, a następnie postaramy się wybrać najlepszą produkcję przygotowaną na dany miesiąc. Oczywiście do zabawy zaprosimy także Was.

 

Netflix – najciekawsze premiery lipca

Stranger Things 3 (04.07)

Jeden z największych sukcesów platformy Netflix. Pozytywne opinie dotyczące pierwszego sezonu skłoniły wielu do zainwestowania w platformę streamingową, druga opowieść pozwoliła dobrze się bawić, a trzecia rozbudziła fanów dobrych seriali. Gigant ma w swoim katalogu perełkę, którą powinien w odpowiedni sposób rozbudowywać.

Dom z papieru: Część 3 (19.07)

La casa de papel to jeden z tych seriali, który może zapewnić sporo frajdy, ale nie można specjalnie zastanawiać się nad niektórymi wątkami. Pierwsze dwa sezony zaprezentowały ciekawą historię napadu na Królewską Mennicę w Hiszpanii, a teraz nadszedł czas na kolejne atrakcje. Netflix najwidoczniej wierzy w Álexa Pinę, który nie tylko otrzymał szansę rozwijania czwartego sezonu, ale jednocześnie podpisał kontrakt na wyłączność z platformą.

Orange Is the New Black: Sezon 7 (26.07)

Piper Chapman powróci z wielkim zakończeniem. Netlfix wykorzystał markę do granic możliwości, więc teraz najwyższy czas na odpowiednie i efektowne zamknięcie historii. Czy uda się zapewnić finał, który sprawi, że fani zapragną spin-offów? Przekonamy się już pod koniec miesiąca.

 

HBO GO – najciekawsze premiery lipca

Na cały głos (od 01.07)

Trudno w lipcowych produkcjach HBO GO nie wspomnieć o „ The Loudest Voice”. Kawał ciekawej historii, w której Russell Crowe wciela się w nieżyjącego już Rogera Ailesa – wieloletniego szefa stacji Fox News. Biznesmen w swoim czasie był jedną z najbardziej wpływowych postaci świata amerykańskich mediów i polityki.

Miasto na wzgórzu (trwa dalej)

Na HBO GO mamy okazję śledzić interesujący serial przedstawiający Boston z początku lat 90. XX wieku. W tamtym czasie miasto to okryte zostało złą sławą ze względu na wszechobecną korupcję oraz rasizm. Sytuacja zmienia się po przyjeździe Decourcy'ego Warda, ponieważ zastępca prokuratora okręgowego (Aldis Hodge) dogaduje się ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Kevin Bacon). Mężczyźni wspólnie rozpoczynają wielkie śledztwo.

Opowieść podręcznej III (trwa dalej)

Po przespanym początku trzeciego sezonu, Podręczna rozkręca się w dobrym kierunku. Przez cały kolejny miesiąc będziemy obserwować wydarzenia z trzeciego sezonu, jednak serial w końcu prezentuje odpowiedni poziom. Twórcy zadbali o ciekawe wątki związane z Kanadą, a niektórzy bohaterowie pokazują się z nowej (lepszej?) strony. Oby tylko nie zabrakło ciekawych momentów do końca sezonu.

 

I jak oceniacie lipiec na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: W lipcu przemawia do mnie bardziej Netflix. Na HBO GO wciąż oglądam „Opowieść podręcznej”, ale raczej z przyzwyczajenia – chcę po prostu zobaczyć, jak to wszystko się skończy. A Netflix zaoferował znacznie więcej ciekawych produkcji... Choć nie ukrywam, że w zasadzie samo „La casa de papel” sprawia, że streamingowy gigant jest w tym wypadku dla mnie liderem. Bardzo czekam na historię Profesora, który musi zaplanować kolejną akcję.

Najbardziej czekam/najchętniej zobaczyłem: „La casa de papel 3”.

 

Sprawdźcie listy premier:

 

A Wy na co najbardziej czekacie lub co najchętniej zobaczyliście? Dajcie znać w komentarzach! Liczę także na sugestie dotyczące rozwoju tej serii – może chcecie się wypowiedzieć w następnych miesiącach? Czekam na zgłoszenia.

Tagi: HBO GO lepsza oferta lipiec 2019 netflix