Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2020
Netflix vs. HBO GO – listopad 2020. Która oferta jest lepsza?
1717V

Netflix vs. HBO GO – listopad 2020. Która oferta jest lepsza?

W listopadzie gracze będą ekscytować się nowymi konsolami oraz grami, ale od czasu do czasu można sobie zrobić przerwę i zapoznać się z ciekawą propozycją serwisów SVOD. A co tym razem oferuje Netflix i HBO GO? Sprawdźcie przygotowane produkcje i wybierzcie lepszą ofertę.

Netflix – najciekawsze premiery listopada

The Liberator (11.11)

W listopadowej ramówce Netflixa pojawiła się produkcja, która może zainteresować fanów nietypowych propozycji. Twórcy nie tylko chcą opowiedzieć o losach oddziału generała Feliksa Sparksa, który przez ponad 500 dni w czasie II wojny światowej przeprowadzał grupę amerykańskich żołnierzy z Włoch do Francji, ale zaprezentują możliwości Trioscope Enhanced Hybrid Animation. Technologia łączy prace aktorów z efektami CGI.

The Crown: Sezon 4 (15.11)

Netflix kontynuuje historię rodziny królewskiej i tym razem akcja przedstawi wydarzenia z lat 80. Widzowie poznają kulisy burzliwych relacji Królowej Elżbiety z premier Margaret Thatcher, a drugi ważny wątek przedstawi losy związku księcia Karola i Diany Spencer.

Kronika świąteczna: Część 2 (25.11)

Platforma nie zapomina o końcówce roku i już teraz prezentuje drugą część świątecznego filmu. W produkcji ponownie wystąpi Kurt Russell, a Kate (Darby Camp) i Teddy Pierce (Judah Lewis) ponownie będą zmuszeni do ratowania Świąt Bożego Narodzenia. Akcja została umiejscowiona 2 lata po ostatniej przygodzie, a warto dodać, że za scenariusz i reżyserię odpowiada Chris Columbus („Kevin sam w domu”, filmy „Harry Potter”).

 

HBO GO – najciekawsze premiery listopada

Sonic. Szybki jak błyskawica (8.11)

HBO zapewni w listopadzie kilka bardzo mocnych i sporo ciekawych produkcji, a w tym drugim gronie na pewno można umieścić „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Paramount Pictures zarobiło z samych biletów ponad 300 mln dolarów i twórcy mają kontynuować wydarzenia ikonicznego bohatera Segi. Nie jest to najlepszy przykład przeniesienia gry na duży ekran, ale na pewno warto sprawdzić – przynajmniej dla samej realizacji bohatera.

Joker (15.11)

Joaquin Phoenix w oscarowej roli i nowe przedstawienie znanej historii komika, który stał się jednym z największych przeciwników Batmana. Todd Phillips zapewnił antagoniście DC nowe szaty i zachęcił do wyczekiwania na kolejne produkcje z między innymi Gotham. Ten film muszą zobaczyć wszyscy sympatycy DC.

Animowane filmy o bohaterach z uniwersum DC (15.11)

W listopadzie na HBO GO pojawi się aż dziewięć filmów animowanych i w niemal wszystkich zobaczymy rywalizację Batmana z kolejnymi przestępcami. To świetna okazja do nadrobienia kultowych produkcji. HBO zapewni: „Batman i Harley Quinn”, „Batman: Powrót Jokera”, „Batman: Atak na Arkham”, „Batman: Hush”, „Batman: Powrót Zamaskowanych Krzyżowców”, „Mroczny rycerz – Powrót” (1 i 2), „Batman: Zabójczy żart” oraz „Legion samobójców: Piekielna misja”.

 

I jak oceniacie listopad na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: W listopadzie trudno będzie znaleźć więcej czasu na większe seriale, ale pod koniec miesiąca na pewno ponownie sprawdzę „Jokera” oraz dorzucę na listę wszystkie filmy animowane z Batmanem w roli głównej. HBO oferuje także „Sonica”, „Alitę”, „Vice” czy też nawet czwarty sezon „Mr. Robot”. Szczerze mówiąc w listopadzie raczej nie włączę Netflixa – choć „Kronikę świąteczną” będziemy oglądać podczas zbliżających się świąt. Pierwszy raz mam taką sytuację, że Netflix nie proponuje dla mnie nic interesującego. Gdyby nie dzieciaki, to pewnie pierwszy raz od kilku lat zrezygnowałbym z dostępu do tej platformy.

A najbardziej czekam na: „Joker”

Iza: Najnowsza oferta streamingowych platform bardzo mnie zaskoczyła – w HBO GO to chyba jeden z najciekawszych miesięcy z bardzo mocną ofertą, natomiast produkcje Netflixa nieco zawodzą oczekiwania (szczególnie po bardzo dobrym październiku). Nie ulega wątpliwości, że „Joker”, „Sonic. Szybki jak błyskawica” czy „Vice” to pewniaki, które zobaczę. Do tego mogę jeszcze śmiało dołączyć nowe odcinki seriali, ale w zestawieniu HBO moją uwagę zwróciły obiecujące filmu dokumentalne: „Witamy w Czeczenii (Welcome to Chechnya)”, „Transhood” oraz „Morderstwo w Madison”. W listopadzie Netflixa uruchomię tylko dla 4 sezonu „The Crown”, którego recenzja na portalu będzie już niebawem :).

Najbardziej czekam na: „Joker”


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie? 

Tagi: HBO HBO GO netflix netflix vs. hbo