Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2019
Netflix vs. HBO GO – październik 2019. Bitwa mocnych ofert
9989V

Netflix vs. HBO GO – październik 2019. Bitwa mocnych ofert

Październik to wyjątkowy miesiąc dla subskrybentów platform SVOD. Netflix i HBO oferują świetne seriale oraz filmy, więc na pewno trudno będzie wybrać lepszą propozycję. Mimo to zapraszam na małe podsumowanie zestawień, a dodatkowo chętni mogą wyrazić swoją opinię o przedstawionych ofertach.

Netflix – najciekawsze premiery październik

 

W wysokiej trawie (04/10)

Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga i Joe Hilla? Brzmi jak dobry plan na miły, piątkowy wieczór. Legendarny twórca horrorów stworzył historię ze swoim synem i Netflix korzystając z tej historii przygotował propozycję dla swoich klientów. Twórcy przygotowali przepełnioną przerażającymi momentami historię, w której dwójka bohaterów przejeżdżając obok dużego pola słyszy głos dziecka Becky i Cal reagują i chcą pomóc, ale był to ich największy błąd.

 

El Camino: Film „Breaking Bad” (11/10)

Netflix przejął kontynuację jednego z najlepszych seriali ostatnich lat. „Breaking Bad” powraca jako film i jest to duża niespodzianka, bo jeszcze kilka miesięcy temu fani czekali na rozpoczęcie prac, a w tym czasie ekipa zaangażowana w projekt już kończyła postprodukcję. Twórcom udało się dochować tajemnicy i teraz pytanie pozostaje jedno – czy Heisenberg powróci?

 

Pralnia (18/10)

Netflix pod koniec roku oferuje kilka mocnych filmów, które mają walczyć nie tylko o uwagę widzów, ale także zgarnąć kilka drogocennych statuetek. „Pralnia” to jedna z tych produkcji. Za tytuł odpowiada Steven Soderbergh, który tym razem zaprasza widzów na historię o aferze Panama Papers. W trakcie seansu poznacie grupę dziennikarzy – to właśnie oni zdobyli 11,5 mln plików łączących polityków z tajnymi kontami bankowymi. Soderbergh zaprosił do współpracy Meryl Streep, Gary'ego Oldmana i Antonio Banderasa.

 

HBO GO – najciekawsze premiery październik

 

Spider-Man Uniwersum (20/10)

Jedna z najlepszych animacji ostatnich lat? Zwycięzca ubiegłorocznego Oscara w końcu wyląduje w polskim SVOD. Tak jak mogliśmy się spodziewać – na początku historię zaproponuje HBO i widzowie mogą liczyć na kilku Spider-Manów, piękną kreskę oraz wciągające wydarzenia, które nie pozwalają odejść od ekranu telewizora.

 

 

Watchmen (21/10)

HBO zakończyło emisję „Gry o Tron” i teraz najważniejszym tytułem stacji jest „Watchmen”. Serial przedstawi świat, w którym superbohaterowie zostają wyjęci spod prawa z powodu swoich brutalnych metod działania. Twórcy inspirowali się oryginałem, ale nie jest to bezpośrednia adaptacja komiksu. Serial ma znacząco rozszerzyć uniwersum i zapoczątkować wielką serię, która będzie rozwijana przez kolejne lata.

 

Castle Rock II (24/10)

Ponownie zgłębimy świat Stephena Kinga. Antologia horroru tym razem skupia się na „Misery”, ale oczywiście całość zostanie odpowiednio podkręcona, ponieważ serial rozbuduje wątki i przedstawi zupełnie nowych bohaterów. Wszystko oczywiście w konwencji uniwersum, więc możemy liczyć na małe powiązania z pierwszym sezonem.

 

I jak oceniacie październik na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: Chciałbym móc częściej oglądać takie bitwy. Netflix i HBO nie zawodzą w październiku i w tym miesiącu świetna premiera goni świetną premierę. W zasadzie trudno tutaj narzekać na przygotowane filmy oraz seriale – jest to bez wątpienia ten miesiąc, w którym warto płacić za obie usługi. Powyżej znajdziecie tylko skromny wycinek obu, kapitalnych ofert i pierwszy raz miałem tak duży problem z dobraniem po trzy tytuły. Chętnie na pewno zobaczę „Breaking Bad”, „Pralnię”, już teraz oglądam „South Park”, a tak to wciąż czekam na „Spider-Mana” i bardzo jestem ciekaw tego całego „Watchmen”. Szkoda jedynie, że HBO będzie nas ponownie karmić odcinkową formą dystrybucji.

Najbardziej czekam: "Spider-Man Uniwersum"

Igor: Październik rzeczywiście oferuje w kilka naprawdę fantastycznych zarówno dla posiadaczy Netfliksa jak i HBO GO. Nie jestem jakimś rasowym serialowo-filmowym koneserem, dlatego zazwyczaj jaram się tytułami, które krótko mówiąc #nikogo. Netflix ma u siebie mocne animowane działa w postaci Carmen Sandiego 2, Było sobie życie oraz kilku sezonów South Park, a na dodatek dorzuca takie hity jak Duże dzieci, 12 małp, Pitch Perfect 3, czy też Flinstonowie. HBO zaś kusi mnie bardzo interesującym miniserialem o Carycy Katarzynie II, serialową wersją Watchmen i filmem, który wręcz pokochałem od pierwszego wejrzenia - Spider-Man: Uniwersum.  Jest to ciężki wybór, ale... W tym miesiącu wybieram: HBO GO

Najbardziej czekam: "Spider-Man Uniwersum"

Kajetan: Po spokojniejszym okresie wakacyjnym, HBO GO oraz Netflix wytoczyły ciężkie działa. Oferty hegemonów wyglądają imponująco i bez wątpienia nie możemy mówić o pełnej dominacji albo o tym, „która wypadła mniej fatalnie”. To jest ten miesiąc, gdzie osoby subskrybujące dane platformy tylko w czasie głośnych premier, będą musiały zainwestować w obie.
Na HBO GO zadebiutują w październiku tak gorące produkcje serialowe, jak „Katarzyna Wielka”, czy adaptacja genialnego komiksu „Watchmen”. Dla tych, którzy preferują projekty z dużych ekranów, przygotowano Spider-Man Uniwersum – zdecydowaną kinową czołówkę tego roku i pokaz możliwości animacyjnych od Sony. Must watch! Netflix nie został w tyle. Już dziś w serwisie ukazały się piąty sezon niesamowitego „Peaky Blinders” oraz mocno wyczekiwany przeze mnie debiut – „Raising Dragon”, w którym zobaczyć możemy między innymi Michaela B. Jordana! Nie można również zapomnieć, że z początkiem października na platformie zawitały wybrane sezony „South Parku” (w tym pełny pierwszy). Największą premierą będzie jednak bez wątpienia „El Camino: Film „Breaking Bad”, który przedstawi wydarzenia mające miejsce po zakończeniu genialnego serialu od Gilligana. I to właśnie za sprawą tej ostatniej produkcji, w październiku zwycięża dla mnie Netflix. Jest to jednak prowadzenie minimalne. Jestem pewien, że tak gorące premiery pozwolą nam przetrwać jesienną, chłodną aurę. Pozostaje załatwić ciepłe kakao i koc!

Najbardziej czekam: El Camino: Film „Breaking Bad”


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie lub co najchętniej zobaczyliście? 

Tagi: hbo HBO GO netflix netflix vs. hbo