Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2020
Netflix vs. HBO GO – maj 2020
2974V

Netflix vs. HBO GO – maj 2020

Maj to kolejne mocne premiery na platformach SVOD. Netflix i HBO GO stawiają na własne produkcje, wykupują kolejne historie i zapraszają na klasyki. Kto jednak przygotował lepszą propozycję i na co faktycznie warto zaczekać?

Netflix – najciekawsze premiery w maju

Kierunek: Noc (01.05)

Słońce zabija wszystkich na swojej drodze? Produkcja Netflixa bazująca na powieści Jacka Dukaja to ciekawe doświadczenie ze względu na umiejscowienie wydarzeń (samolot) oraz międzynarodową obsadę. Twórcy w ciekawy sposób pokazują walkę o przetrwanie w bardzo nietypowych warunkach.

White Lines (15.05)

Nowa produkcja twórcy „Domu z papieru”? Alex Pina jest jedną z gwiazd platformy Netflix i właśnie „White Lines” ma udowodnić, że twórca może w przyszłości zaprezentować streamingowemu gigantowi wiele mocnych opowieści. Najnowsza skupia się na kobiecie, która rzuca wszystko, by poznać prawdę o zabójstwie swojego brata.

Siły Kosmiczne Netflix

Siły Kosmiczne (29.05)

Stworzenie dobrego serialu komediowego to sztuka, która udaje się nielicznym. „Siły Kosmiczne” przedstawiają losy nowej jednostki Stanów Zjednoczonych. Nowo utworzoną, szóstą formacją sił zbrojnych USA będzie dowodził Generał Mark R. Naird, w którego wciela się Steve Carell. To właśnie ten aktor ma zadbać o wysoką jakość produkcji.

 

HBO GO – najciekawsze premiery w maju

To wiem na pewno (11.05)

HBO zapewni w maju ciekawą historię przygotowaną na podstawie bestsellerowej powieści, której autorem jest Wally Lamb. W „To wiem na pewno” wystąpi Mark Ruffalo i aktor w podwójnej roli przedstawi dwie równoległe historie życia braci bliźniaków.

Filmy Marvela w HBO GO (przez cały miesiąc)

Czarna Pantera, Doktor Strange, Strażnicy Galaktyki, Strażnicy Galaktyki vol. 2, Ant-Man, Ant-Man i Osa, Avengers, Avengers: Czas Ultrona oraz Avengers: Wojna bez granic trafią w maju na HBO GO. Filmy nie będą dostępne długo, więc warto oglądać przygody i przygotowywać się na kolejny rozdział w historii Marvel Cinematic Universe.

Wielka (16.05)

HBO zapewni w maju cały sezon serialu komediowego, który w satyryczny sposób przedstawia losy młodej Katarzyny Wielkiej. Twórcy serialu pokażą drogę do tronu najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Autorem produkcji jest nominowany do Oscara Tony McNamara, w rolach głównych Elle Fanning i Nicholas Hoult.

 

I jak oceniacie maj na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: Ostatnio wciąż oglądam „Brooklyn 9-9” i brakuje mi dobrego serialu komediowego. Właśnie z tego powodu mocno liczę na „Siły Kosmiczne”, które przynajmniej na pierwszych materiałach zapowiadają się dobrze. Ogólnie warto zauważyć, że obie oferty są tym razem bardzo przyjemne, ponieważ od początku dostajemy mocne produkcje stworzone na życzenie obu platform, ale Netflix i HBO GO nie wystrzelają się na starcie miesiąca, a nawet pod koniec możemy liczyć na kilka ciekawych historii.

Najbardziej czekam na: „Siły Kosmiczne”

Iza:  Maj wydaje się do mnie nieco spokojniejszym miesiącem na obydwóch platformach. Oczywiście, widzowie nadal są zasypywani produkcjami z różnych gatunków i o najróżniejszej tematyce, jednak o głośnych, kasowych tytułach nie ma co mówić. Netflix dla mnie stoi w maju pod znakiem ultra ciekawych seriali - „Hollywood”, „The Eddy”, „Kierunek: Noc” czy „Pracujące mamy” to dla mnie obowiązkowe produkcje na najbliższe tygodnie. Szczególnie zaintrygowana jestem „The Eddy” i roli Joanny Kulig – mam nadzieję, że serial okaże się ciekawy fabularnie i zrealizowany na najwyższym poziomie, bo już po pierwszych materiałach klimatu mu nie można odmówić. HBO także obfituje w ciekawe seriale: „Stargirl”, „Wielka” czy „To wiem na pewno” to tylko kilka najbliższych skojarzeń, a nie możemy zapomnieć o kolejnych odcinkach („Westworld”!) seriali, które w stacji już zawitały. W tym miesiącu zdecydowanie częściej będę uruchamiać mimo wszystko Netflixa, chociaż HBO Go dla mnie od zawsze ma lepszy katalog filmów.

Najbardziej czekam na:  „The Eddy"


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie? 

Tagi: HBO HBO GO netflix netflix vs. hbo