Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2020
Netflix vs. HBO GO – wrzesień 2020. Która oferta jest lepsza?
1805V

Netflix vs. HBO GO – wrzesień 2020. Która oferta jest lepsza?

Po wakacyjnym rozluźnieniu, gdzie obydwie platformy postawiły na nieco spokojniejszą ofertę, przyszedł czas na wrzesień. W tym miesiącu zarówno Netflix, jak i HBO GO mogą pochwalić się całkiem obiecującym repertuarem – w obydwóch ofertach nie brakuje mocnych filmów oraz seriali. Które produkcje gigantów streamingowych będziecie częściej oglądać? Zapraszamy Was do zabrania głosu.

Netflix – najciekawsze premiery września

Ratched (18 września)

Ryan Murphy zasila katalog Netflixa swoją kolejną nową produkcją. Tym razem bierze na barki mroczną i niezwykle wciągającą historię Mildred Ratched, czyli złowieszczej pielęgniarki z „Lotu nad kukułczym gniazdem”, ukazując jej początki w wymagającym zawodzie. Pełna nadziei na zdobywanie cennych umiejętności Mildred trafia do szpitala psychiatrycznego, w którym nie tylko poznaje wadliwe działanie systemu, ale i co gorsze, coraz ciemniejszą stronę własnego ja... W roli głównej zobaczymy Sarah Paulson.

Enola Holmes (23 września)

Kiedy jesteś genialną, młodszą siostrą równie genialnych braci, musisz mierzyć się z wieloma przeciwnościami. „Enola Holmes” to film bazujący na serii znanych książek autorstwa Nancy Springer opowiadającej o przygodach błyskotliwej siostry Sherlocka. W momencie tajemniczego zaginięcia swojej matki, Enola postanawia wziąć sprawy we własne ręce i rozwiązać sprawę, która prowadzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Za produkcję „Enoli Holmes” odpowiedzialna była wytwórnia Warner Bros. Pictures, a w głównych rolach zobaczymy Millie Bobby Brown, Sama Claflina, Henry'ego Cavilla oraz Helenę Bonham Carter.

Diabeł wcielony (16 września)

Netflix coraz śmielej zaprasza swoich widzów do filmów, w których występuje sporo popularnych nazwisk, a „Diabeł wcielony” jest jednym z nich. Akcja filmu rozgrywa się pomiędzy II wojną światową a konfliktem w Wietnamie, kiedy to prawi ludzie prowadzą zaciętą walkę przeciwko siłom zła. Jednym z takich „ostatnich sprawiedliwych” jest Arvin Russell (Tom Holland), który za wszelką cenę pragnie ochronić swoją rodzinę przeciwko wszelkiej niegodziwości. Oprócz młodego aktora na ekranie zobaczymy również: Roberta Pattinsona, Jasona Clarke, Riley Keough, Sebastiana Stana, Billa Skarsgårda oraz Mię Wasikowską. Zapowiada się intrygująca historia z doborową obsadą.

 

HBO GO – najciekawsze premiery września

Wychowane przez wilki (4 września)

Najnowszy serial science fiction od HBO porusza nieco kontrowersyjną tematykę. Oto na tajemniczą planetę przybywa dwójka androidów – Matka i Ojciec – których zadaniem jest wychowanie ludzkich dzieci oraz zaludnienie owego miejsca. Androidy przeżywają jednak wiele niełatwych rozterek i trudnych wydarzeń. Mając w pamięci fakt, że za produkcję „Wychowanych przez wilki” odpowiedzialny jest między innymi Ridley Scott, możemy mieć nadzieję, że serial będzie niezwykle świeżym i wartościowym spojrzeniem na wiele zagadnień.

Rambo: Ostatnia krew (20 września)

Coś dla fanów klasyków i starego, dobrego Johna Rambo w nieco nowocześniejszym wydaniu. Tym razem Sylvester Stallone musi uratować bliską osobę, wyruszając w podróż do Meksyku. Czy mu się to uda? Wielu sympatyków kina akcji śmiało stwierdza, że owa odsłona przygód Rambo nigdy nie powinna powstać, jednak dla niektórych widzów produkcja przepełniona akcją będzie dobrą okazją do spędzenia wrześniowego wieczoru przed telewizorem.

Bad Boys For Life (27 września)

Will Smith oraz Martin Lawrence nie mówią dość i ruszają na kolejną niebezpieczną akcję – tym razem do głosu dochodzą duchy przeszłości. Pomimo planowanego pójścia na emeryturę, nieprzewidywalny duet agentów ponownie musi połączyć siły i zawalczyć z przedstawicielami kartelu. Choć krytycy mieli mieszane opinie, widzowie pełni byli entuzjazmu wobec powrotu detektywów Mike'a Lowreya i Marcusa Burnetta (96% za Rotten Tomatoes), a Bad Boys For Life w box office zgarnął niemal 425 milionów.

 

I jak oceniacie wrzesień na Netflixie i HBO GO?

Wojtek: Wrzesień to jeden z tych miesięcy, w których nie potrafię znaleźć za dużo wolnego czasu, ale jestem pewien jednego – gdy tylko będę mógł to włączę kilka produkcji z Netflixa i HBO GO. Nie widziałem „Bad Boys For Life”, ominąłem „Rambo: Ostatnia krew”, intryguje „Wychowane przez wilki”, „Diabeł wcielony” oraz „Ratched”, a „Enola Holmes” może nadać się na miły seans. To tylko początek zawrotnej listy, które zostały nam zaproponowane przez obie platformy VOD. Zachęcam do przejrzenia pełnych zestawień, bo możecie tam znaleźć naprawdę sporo dobra.... A na co najbardziej czekam? „Diabeł wcielony”, bo potrzebuję dobrego filmu i chętnie sprawdzę, jak Robert Pattinson radzi sobie przed rolą w „The Batman”.

Najbardziej czekam na: „Diabeł wcielony”

Iza: Zmieniająca się aura jesienna coraz mocniej skłania do przyjemnych wieczorów spędzanych pod kocykiem z lampką wina lub gorącą herbatą i przy dobrej produkcji. We wrześniu śmiało mogę powiedzieć, że platformy SVOD rozpieszczają widzów różnorodnymi filmami i serialami, choć dla mnie ten miesiąc upłynie pod znakiem seriali. Szczególnie czekam na "Ratched" oraz "Wychowane przez wilki" - jestem bardzo ciekawa zarówno nowej wizji Ryana Murphy'ego na kolejny serial, który ku mojej uciesze aż kipi klimatem American Horror Story, jak i najnowszej produkcji Ridleya Scotta, która dotyka zarówno tematu technologii, jak i wpływu religii na życie ludzi. Dla mnie te dwa seriale to idealny zestaw na wrzesień - do szczęścia brakuje mi dobrego thrillera (może "Diabeł wcielony?") i będę usatysfakcjonowana :)

Najbardziej czekam na: „Ratched”


Sprawdźcie listy premier:

Poprzednie zestawienia: 


A Wy na co najbardziej czekacie? 

Tagi: HBO HBO GO netflix netflix vs. hbo