SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2017
Kalendarz Gracza - Sierpień 2017
3326V

Kalendarz Gracza - Sierpień 2017

Sierpień to jeden z najbogatszych miesięcy 2017 roku. Ponad 40 produkcji, kilka mocnych hitów, sporo interesujących tytułów, a tylko 31 dni. Jak przetrwać ten napór najróżniejszych gier? Zapoznajcie się z naszym Kalendarzem Gracza!  

Dino Frontier

Data premiery: 01.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Uber Entertainment
Wydawca: Uber Entertainment

PlayStation VR potrzebuje wielu mocnych gier, ale czy ten wyjątkowo dziwny mix może odnieść sukces? Podobno w szaleństwie jest pewna metoda, ale połączenie strategii czasu rzeczywistego z goglami Japończyków prezentuje się dość… Nietypowo.

Patapon Remastered

Data premiery: 01.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Japan Studio
Wydawca: Sony

Pata! PaTA! PATAPON! Jedna z najciekawszych marek w katalogu Sony powraca i można jedynie żałować, że nie jest to pełnoprawna kontynuacja. Choć ja nadal wierzę, że comeback właśnie tej serii oraz LocoRoco to tylko i wyłącznie dobry prognostyk. Oby! 

The Long Dark

Data premiery: 01.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Hinterland Studio
Wydawca: Hinterland Studio

Dobrych symulatorów przetrwania nigdy za wiele. A ten projekt został przygotowany przez byłych twórców z BioWare, Sony Santa Monica, Volition Inc., Riot Games, a szefem tego studia został Raphaela Van Lieropa. W grze naszym zadaniem jest oczywiście przetrwanie, ale okoliczności są wyjątkowo ciekawe – podczas lotu główny bohater napotyka na niespodziewaną burzę, przez którą wszystkie urządzenia na Ziemi przestają działać. 

Tacoma

Data premiery: 02.08.2017
Platforma: Xbox One, PC
Producent: Fullbright Company
Wydawca: Fullbright Company

Autorzy Gone Home serwują graczom kolejną intrygującą opowieść. Akcja pozycji została osadzona na pokładzie stacji kosmicznej, która jest punktem przeładunkowym dla statków. Zadaniem graczy jest eksplorowanie stacji, rozwiązywanie zagadek oraz odkrywanie sekretów fabuły. 

All Walls Must Fall

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PC
Producent: Inbetween Games
Wydawca: Inbetween Games

Izometryczna strategia taktyczna, w której Zimna Wojna nigdy nie została zakończona? Brzmi naprawdę ciekawie. Autorzy serwują alternatywną rzeczywistość, podczas której mur berliński nigdy nie runął.  Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy zbyt długi spokój zostaje przerwany nuklearną katastrofą. Gracze w tym wielkim chaosie wcielają się w agentów wywiadu, którzy potrafią cofać się w czasie i chcą zapobiec tragedii, ale na wykonanie misji mają tylko jedną noc. 

Sine Mora EX

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Grasshopper Manufacture
Wydawca: THQ Nordic

Sine Mora EX jest grą z gatunku shoot’em up, która powstała w efekcie współpracy Grasshopper Manufacture i Digital Reality. Produkcja Sudy 51 z pozoru jak klasyczny przedstawiciel shoot’em up, w którym obserwujemy akcję z boku i lecimy w prawą stronę, eliminując jednostki wroga. Interesującym rozwiązaniem jest jednak brak paska energii czy liczby żyć - w Sine Mora EX wszystko kręci się wokół upływającego czasu

Batman: The Enemy Within - The Telltale Series

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, PC
Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games

Nietoperz od Telltale Games powraca. I nie jest wielkim zaskoczeniem, że w tym wypadku deweloperzy wiele miesięcy temu podpisali umowę na „przynajmniej dwa sezony”. Pierwsza opowieść nie zaprezentowała oczekiwanej jakości, a jak będzie z kolejną? Formuła TG zaczyna się wypalać, więc deweloperzy muszą zmierzyć się z naprawdę trudnym wyzwaniem. 

Hellblade: Senua's Sacrifice

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Ninja Theory
Wydawca: Ninja Theory

Sprawa jest w zasadzie prosta… Ninja Theory od pewnego czasu nie zawodzi, a ta opowieść intryguje na każdym kolejnym materiale. To nie będzie gra na 25 godzin, ale na pewno ciekawe przeżycie… W końcu nie każdego dnia możemy wcielić się w chorą psychicznie kobietę, która musi mierzyć się nie tylko z wielkimi rywalami, lecz głównie ze swoją głową. 

LawBreakers

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Boss Key Productions
Wydawca: Boss Key Productions

Cliff „Zdrajca Xboksa” Bleszinski powraca z zupełnie nową strzelanką. Na początku tytuł miał trafić wyłącznie na PC-ty, ale ze względu na ogromną bazę użytkowników PlayStation 4, twórcy zdecydowali się zaoferować grę na kolejną platformę. Czy tytuł może odnieść sukces? Trudno powiedzieć. Testy zebrały mieszane opinie.

Masquerada: Songs and Shadows

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Witching Hour Studios
Wydawca: Ysbryd Games

Autorzy Ravenmark: Scourge of Estellion zdecydowali się na izometrycznego RPG-a, który ma przypominać serię Baldur’s Gate. Tytuł na PC nie osiągnął olbrzymiego sukcesu, ale fani gatunku mogą spojrzeć w stronę konsolowego wydania, bo gra została podobno znacznie usprawniona względem pierwszego wydania. Głównym bohaterem produkcji jest Cicero Gavara, który został przywrócony do służby po wieloletnim wygnaniu. Zadaniem inspektora jest rozwiązanie sprawy tajemniczego zniknięcia

Mega Man Legacy Collection 2

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

Capcom odgrzewa na potęgę. Japończycy serwują graczom kolejny kotlet, który tym razem zaoferuje: „Siódmą”, „Ósmą”, „Dziewiątą” i „Dziesiątą” odsłonę. Znajdą się chętni? 

Nidhogg 2

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Messhof
Wydawca: Messhof

Graliście w pierwszą część Nidhogg? Znany szermierz powraca, a jego najnowsza przygoda ma zaprezentować ciekawszą opowieść i przyjemniejszą rozgrywkę.

Sudden Strike 4

Data premiery: 11.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Kite Games
Wydawca: Kalypso Media

Strategia czasu rzeczywistego umiejscowiona w czasach II wojny światowej? Brzmi dobrze, a każdy fragment rozgrywki zapowiada przyjemną zabawę. W produkcji znalazło się ponad 20 wymagających scenariuszy dla pojedynczego gracza, tryb potyczek oraz rywalizacja sieciowa. 

Tooth and Tail

Data premiery: 12.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Pocketwatch Games
Wydawca: Pocketwatch Games

I kolejny RTS, jednak autorzy w tym wypadku zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie, ponieważ w pozycji sterujemy wyłącznie dowódcą. Produkcja została umiejscowiona podczas rewolucji zwierząt, a dokładniej w trakcie przełomu XIX i XX wieku. Opowieść jest wyłącznie pretekstem, przez który autorzy pokazują konflikt pomiędzy myszkami, skunksami, lisami, czy też dzikami. Rozgrywka od początku potrafi zaskoczyć, ponieważ obok standardowych dla gatunku elementów pokroju rozbudowy bazy, zbierania surowców, tworzenia armii, czy też taktycznej walki, deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie do tytułu głównych bohaterów. 

StarCraft: Remastered

Data premiery: 04.08.2017
Platforma: PC
Producent: Blizzard
Wydawca: Blizzard

Wielki powrót gry Blizzarda! Wersja Remastered oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną (obraz wyświetlać można nawet w rozdzielczości 4K), choć istnieje też możliwość przełączania się między stylami graficznymi, oraz szereg rozwiązań czyniących rozgrywkę bardziej komfortową, jak ulepszony matchmaking czy możliwość zapisywania danych w chmurze (save’y, replaye, mapy itd.). Udostępniono także możliwość pozwalającą nam przenieść statystyki z oryginału do Starcraft Remastered.

Agents of Mayhem

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Volition
Wydawca: Deep Silver

Twórcy serii Saints Row powracają z zupełnie nową marką. W produkcji gracze wcielają się w specjalnych agentów obdarzonych najróżniejszymi umiejętnościami, którzy muszą poradzić sobie z oprychami. 

Cities: Skylines

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Colossal Order
Wydawca: Paradox Interactive

Nawet gracze na PlayStation 4 będą budować wielkie miasta. Cities: Skylines wskakuje na kolejną platformę, więc gracze mogą szykować się na świetną zabawę. 

Filary Ziemi

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment

Daedalic Entertainment zdecydowało się stworzyć adaptację „Filarów Ziemi”, czyli znanej powieści z 1989 roku autorstwa Kena Folletta. Twórca pomagał deweloperom w przygotowaniu gry. Akcja pozycji rozgrywa się w fikcyjnym mieście Kingsbridge, w XII-wiecznej Anglii. Pod względem fabularnym gracz uczestniczy w losach trzech postaci (arystokratki Alieny, mnicha Philipa i architekta Jacka), których losy się łączą, ponieważ każdy z bohaterów w istotny sposób zamierza wpłynąć na rozwój miasta. 

Matterfall

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Housemarque
Wydawca: Sony

To będzie kolejny hit Housemarque? Akurat ten zespół od dawna nie zawodzi swoich fanów serwując kolejne, bardzo dynamiczne strzelanki. Najnowsza propozycja wygląda przyjemnie, więc fani gatunku mogą ładować kontrolery. 

Night Trap: 25th Anniversary Edition

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Screaming Villains
Wydawca: Screaming Villains

Produkcja to odświeżona wersja gry Night Trap z 1992 roku. Tytuł opowiada o grupce młodych kobiet, które stają się celem dla Augerów, wampirycznych stworzeń, które marzą tylko o jednym - by dorwać się do krwi tych niewiast. Gracze w trakcie zabawy wcielają się w podglądacza, który musi przełączać się między kamerami monitoringu, by aktywować pułapki, w które wpadną Augery, ratując tym samym śliczne damy.

Observer

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Bloober Team
Wydawca: Techland

Rodzima ekipa stworzyła kolejny dobrze rokujący horror. W grze zainteresowani wcielą się w przedstawiciela specjalnej jednostki policji, który zamierza rozwiązać niezwykle trudną sprawę. Bohater może wchodzić w umysły przestępców i szukać w nich odpowiedzi na nieprzyjemne pytania. 

Sonic Mania

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: SEGA
Wydawca: SEGA

Gra została zapowiedziana z okazji 25-lecia uniwersum i autorzy w przypadku tej pozycji skupili się na przygotowaniu esencji klasycznego Sonica. Tytuł zawiera wszystkie oryginalne poziomy z pierwszej odsłony z pewnymi dodatkami, zupełnie nowe lokacje oraz trzy grywalne postacie.

Darkwood

Data premiery: 17.08.2017
Platforma: PC
Producent: Acid Wizard Studio
Wydawca: Acid Wizard Studio

Polacy stworzyli ciekawy mix. Darkwood to survival horror z elementami RPG, który jednocześnie posiada elementy gry typu roguelike oraz przygodówki. W tytule gracze trafiają do proceduralnie generowanego, otwartego świata i opowieść charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Zasady rozgrywki są bardzo proste, ponieważ zadaniem zainteresowanych jest przetrwanie w niebezpiecznym miejscu. Twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg, bo chociaż wydarzenia oglądamy z lotu ptaka, to jednak pole widzenia jest bardzo ograniczone. 

The Escapists 2

Data premiery: 22.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Mouldy Toof
Wydawca: Team 17

Jeszcze więcej więzień, jeszcze trudniejsza rozgrywka i jeszcze więcej opcji ucieczki? The Escapists powraca i ma zaoferować bardzo rozbudowany gameplay. W tytule w końcu pojawi się wsparcie dla rozgrywki sieciowej. 

White Day: A Labyrinth Named School

Data premiery: 22.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: ROI Games
Wydawca: PQube

Gra to survival-horror, w którym akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja rozgrywa się w koreańskiej szkole, w której główny bohater zostaje uwięziony wraz z innymi uczniami. Jest to remake White Day: A Labyrinth Named School z 2001 roku, a podczas opowieści gracz musi unikać duchów, a dodatkowo zacierać ślady. 

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Data premiery: 23.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Naughty Dog
Wydawca: Sony

Pierwsza przygoda w świecie Uncharted bez Nathana Drake’a. Gracze mogą jednak oczekiwać ponad 10-godzinnej historii, w której zobaczymy dwie piękne damy. Pod względem rozgrywki trudno tutaj szukać rewolucji, ale bez wątpienia akurat ta seria nie potrzebuje przełomu. To podobno nowy początek dla całego uniwersum. 

F1 2017

Data premiery: 25.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Codemasters
Wydawca: Koch Media

Codemasters ponownie serwuje zainteresowanym rozbudowane wyścigi na licencji Formuły 1. Twórcy zachęcają do tytułu za pomocą ogromnego trybu kariery, poprawkom w sieciowych zmaganiach oraz nowego trybu Championship. 

Madden NFL 18

Data premiery: 25.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts

NFL to nadal nie jest najpopularniejszy sport w Polsce, ale podobno rodacy coraz to chętniej zapoznają się z tytułem EA Sports. Gra pod względem zawartości za każdym razem nie zawodzi, więc pewnie i „Osiemnastka” pokaże odpowiedni poziom.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Legacy

Data premiery: 25.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: CyberConnect2
Wydawca: Bandai Namco

W dobie kotletów nawet Naruto dostaje dopakowaną kolekcję. Zestaw zawiera: Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 oraz Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto. Twórcy zajęli się wrzuceniem do pozycji wszystkich możliwych dodatków. 

One Piece: Unlimited World Red

Data premiery: 25.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Ganbarion
Wydawca: Bandai Namco

I mamy kolejną platformę. Bandai Namco zdecydowało się wrzucić Unlimited World Red nawet na PlayStation 4 i komputery osobiste. Wydarzenia w opowieści przedstawiają niejakiego Red Countra, który przybył po dłuższej przerwie, by znów terroryzować Nowy Świat. Jak się okazuje, porwał on całą załogę Słomkowych Kapeluszy pozostawiając tylko Luffy’ego, przez co ten musi przedsięwziąć środki, żeby uratować towarzyszy. W tym zadaniu pomoże mu Pato, tajemniczy szop posiadający niezwykłe zdolności. 

Paranormal Activity: The Lost Soul

Data premiery: 15.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: VRWERX
Wydawca: VRWERX

Gra na licencji Paranormal Activity przygotowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości? To może się udać, choć opinie o wersji na PC są mieszane. 

Absolver

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Sloclap
Wydawca: Sloclap

Byli twórcy z Ubisoftu zdecydowali się stworzyć nowe studio. Ich pierwsza gra została umiejscowiona w Imperium Adal, nad którym władzę przejęła grupa Przewodników. Miejsce od lat zostało zapuszczone przez byłych władców, a nowy zespół ma przywrócić blask krainie. Władze Adal postanowiły zatrudnić Absolvers, czyli grupę, która posiada wyspecjalizowanych, elitarnych wojowników. To właśnie nimi zostają gracze, których zadaniem jest zagwarantowanie pokoju i spokoju w Imperium. Pod względem rozgrywki produkcja jest typowym RPG-iem akcji – gracze muszą przedzierać się przez krainy, walczyć z przeciwnikami, rozwijać swoje umiejętności, jednak najciekawszym elementem projektu jest niezwykle rozbudowany system walki. Autorzy przygotowali cztery style, pomiędzy którymi można dowolnie przeskakiwać, tworzyć najróżniejsze ataki, czy też nawet combosy. 

ARK: Survival Evolved

Data premiery: 08.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Studio Wildcard
Wydawca: Studio Wildcard

Długo czekaliśmy na te wielkie dinozaury. Studio Wildcard jest w końcu gotowe na premierę, jednak czy ten tytuł odniesie w końcu sukces? W produkcji śmiałkowie trafią do wielkiego świata i będą tworzyć, walczyć, budować i współegzystować z przerośniętymi jaszczurkami.

Dead Alliance

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Illfonic
Wydawca: Maximum Games

Deweloperzy Friday the 13th: The Game powracają. Autorzy stworzyli sieciowego shootera, w którym na mapach obok graczy zawitają żywe truposze. Z pozoru jest to standardowa strzelanka przepełniona sieciowymi trybami pokroju Team Deathmatch, Free for All, King of the Hill, czy też Capture and Hold, jednak dodatkowi goście znacząco ubarwiają zabawę.

Hello Neighbor

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PC
Producent: Dynamic Pixels
Wydawca: Tiny Build

Przerażający sąsiad skrywający mroczne tajemnice od początku intryguje, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w tym wypadku wybrano nieodpowiednią stylistykę. Autorzy mogliby zdecydowanie podkręcić wydarzenia za pomocą oprawy. Główny bohater pozycji przeprowadza się do cichej i spokojnej okolicy, ale od początku nie podoba mu się pewien sąsiad. Okazuje się, że facet ma sporo tajemnic i za wszelką cenę nie chce pokazać, co ukrywa w swoim domu. Zadaniem gracza jest dostanie się do jego posiadłości i odkrycie wszystkich sekretów.

Mario + Rabbids Kingdom Battle

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: Nintendo Switch
Producent: Ubisoft
Wydawca: Ubisoft

Jedna z największych niespodzianek E3 2017. Oczywiście nie sama prezentacja, bo wstępne informacje o grze wyciekły na wiele miesięcy przed show, ale tytuł oferuje kawał ciekawej rozgrywki…W końcu to XCOM zmieszany z Mario i polany sosem z Królików! 

Pillars of Eternity

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One 
Producent: Obsidian Entertainment
Wydawca: Paradox Interactive

Wielki tytuł Obsidian Entertainment z 2015 roku zgarnął mieszane opinie, ale wielu sympatyków konsol czeka na tę produkcję. To kawał intrygującego cRPG z klasycznym systemem walki, ogromnym światem i mocną przygodą. Dla fanów klasyki gra obowiązkowa. 

The Coma: Recut

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Devespresso Games
Wydawca: Digerati Distribution

Znajdą się chętni na survival-horror 2D przygotowany przez koreańskie Devespresso Games. Tytuł jest tak naprawdę odświeżoną wersją The Coma: Cutting Class, który zadebiutował w 2015 roku na komputerach osobistych. W produkcji gracz wcieli się w Youngho, młodego mężczyznę, który zostaje uwięziony w opuszczonej szkole średniej. Bohater nie jest specjalnie wysportowany, więc może jedynie unikać zagrożenia. 

Windjammers

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PlayStation Vita
Producent: DotEmu
Wydawca: DotEmu

Windjammers to odrestaurowana odsłona znanej sportowej zręcznościówki z 1994 roku, która debiutowała na konsoli Neo Geo. Za odpicowaną wersję odpowiada studio DotEmu.

XCOM 2: War of the Chosen

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Firaxis Games
Wydawca: 2K Games

War of the Chosen to wielkie rozszerzenie do XCOM 2 przygotowane przez Firaxis Games. DLC wymaga do działania podstawowej wersji produkcji, a wśród nowej zawartości można wyróżnić: frakcje i klasy bohaterów, wybrańców, kolejne zagrożenie ze strony obcych i Adventu, nowe otoczenia oraz cele misji, rozszerzona warstwa strategiczna, większy poziom personalizacji i różnorodność rozgrywki, tryb wyzwań, czy też propaganda ruchu oporu. 

Yakuza: Kiwami

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: SEGA
Wydawca: SEGA

Yakuza: Kiwami to pełny remake pierwszej odsłony serii Yakuza. Gra została przygotowana i wydana przez SEGĘ. Twórcy zdecydowali się na ulepszenie każdego elementu tytułu oraz dodanie nowej zawartości. 

Everybody's Golf

Data premiery: 29.08.2017
Platforma: PlayStation 4
Producent: Japan Studio
Wydawca: Sony

Znany golf powraca. Japończycy wciąż udoskonalają formułę i zamierzają zainteresować swoją produkcją bardzo szerokie grono odbiorców. Chętni na partyjkę?

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Data premiery: 31.08.2017
Platforma: Nintendo Switch, Nintendo 3DS
Producent: Inti Creates
Wydawca: Yacht Club Gam

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack to składanka zawierająca dwie części serii Azure Strike Gunvolt. Za jej przygotowanie, podobnie jak w przypadku pierwowzorów, odpowiadało studio Inti Creates.

Last Day of June

Data premiery: 31.08.2017
Platforma: PlayStation 4, PC
Producent: Ovosonico
Wydawca: 505 Games

Włoskie Ovosonico zdecydowało się przedstawić opowieść koncentrując się na losach Carla i June. Bohaterowie podczas wakacji udają się w pewne magiczne miejsce. A przynajmniej tak jest na początku. Później jednak sytuacja się komplikuje, a my, wchodząc w buty Carla, próbujemy odtworzyć sekwencję wydarzeń, które pomogą uratować June przed śmiercią.

Life is Strange: Before the Storm

Data premiery: 31.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One, PC
Producent: Deck Nine Games
Wydawca: Square Enix 

Deck Nine Games, czyli autorzy Pain, otrzymali bardzo trudne zadanie. Twórcy mają przedstawić historię Chloe Price, która tym razem jest 16-letnią buntowniczką. Dziewczyna przyjaźni się z popularną Rachel Amber, której to życie zostaje dosłownie zniszczone przez pewną, rodzinną tajemnicę. Zespół musi przy tym udźwignąć ciężar pierwowzoru, który przez wielu jest uważany za wybitne dzieło.

Redout

Data premiery: 31.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: 34BigThings
Wydawca: 34BigThings

Dynamiczne i futurystyczne wyścigi od 34BigThings w końcu wskoczą na konsole. Redout czerpie z wielu kultowych future racerów, jak seria F-Zero czy WipEout. Najwięcej ma wspólnego zwłaszcza z tą drugą. Tu, podobnie jak i tam, zasiadamy za sterami futurystycznych pojazdów unoszących się lekko nad ziemią. Teoretycznie w grze każdy zakręt można pokonać bez drastycznego hamowania - wystarczy skorzystać z bocznych hamulców i dobrze ustawić pojazd strafe’ując w prawo bądź w lewo.

Resident Evil: Revelations

Data premiery: 31.08.2017
Platforma: PlayStation 4, Xbox One
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom

Kucharze z Capcomu nie mają litości. Resident Evil: Revelations zmierza na kolejne platformy i pewnie tylko nieliczni zdecydują się na ten tytuł. 

 

I tak prezentuje się lista najciekawszych tytułów, które debiutują w przeciągu następnych dni. Jakie gry kupujecie, macie już coś zamówione? Dajcie znać w komentarzach! Nie zapomnijcie wziąć udziału w ankiecie.

Miesięcznik PSX Extreme