The Escapists 2

The Escapists 2

7,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.3
PS4 6.5
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mouldy Toof
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.08.2017
Europa:
22.08.2017
Polska:
22.08.2017
Producent:
Mouldy Toof
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.08.2017
Europa:
22.08.2017
Polska:
22.08.2017

The Escapists 2 - opis gry

The Escapists 2 to gra strategiczna wyprodukowana przez niezależną ekipę Mouldy Toof Studios i wydana przez Team17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch (ta ostatnia w późniejszym czasie).

Rozgrywka w The Escapists 2 bazuje na podobnych zasadach co pierwowzór. Innymi słowy, wchodzimy tu w buty gościa, który musi się wydostać z więzienia. Kamera śledzi rozgrywkę z perspektywy ‘lotu ptaka’, a styl graficzny jest bardziej kreskówkowy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nasz podopieczny trafia do różnych więzień, z których będzie musiał uciec, co może być nie lada wyzwaniem. W produkcji Mouldy Toof należy mieć na względzie najróżniejsze czynniki, ale przede wszystkim należy dbać o pozory: stawiać się na wezwania, na posiłki czy do pracy. W przeciwnym razie strażnicy zaczną nas podejrzewać. O poziomie ich podejrzliwości informują gwiazdki. Im jest ich więcej, tym większe są potencjalnie nasze problemy.

Ważnym elementem zabawy jest crafting. Nasz podopieczny może konstruować różne przedmioty mogące przydać się podczas ucieczek (jak bronie) lub do spełniania zachcianek innych więźniów. Ci mogą bowiem niekiedy nas o coś poprosić, a my możemy im pomóc (są to więc swego rodzaju poboczne questy). Warto jednak pamiętać, że niektóre przedmioty mogą zostać uznane za kontrabandę, a jeśli tak się stanie będziemy mieć kłopoty ze strażnikami. Crafting generalnie został rozbudowany względem poprzednika. Przedmiotów, jakie może stworzyć, jest więcej niż poprzednio. Potrzebujemy jednak do tego niekiedy wyższej inteligencji, co można wypracować odwiedzając więzienną bibliotekę.

Gra daje nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o planowanie ucieczki i bynajmniej nie trzyma nas za rękę. Czasami bywa też, że z więzienia należy uciec w określonym czasie.

Nowością w drugiej części Escapists jest multiplayer (kooperacja i rywalizacja) - grać można w wariancie lokalnym i przez sieć.

Wideo - The Escapists 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper