Sine Mora EX

Sine Mora EX

7,2
18 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.5
PS4 7.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2017
Europa:
08.08.2017
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2017
Europa:
08.08.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Sine Mora Ex (PS4)
8.5
Recenzja: Sine Mora Ex (PS4)
PS4

Sine Mora EX - opis gry

Sine Mora EX jest grą z gatunku shoot’em up, która powstała w efekcie współpracy Grasshopper Manufacture i Digital Reality. Produkcja Sudy 51 zadebiutowała na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 8 sierpnia 2017 roku.

Gra wygląda z pozoru jak klasyczny przedstawiciel shoot’em up, w którym obserwujemy akcję z boku i lecimy w prawą stronę, eliminując jednostki wroga. Interesującym rozwiązaniem jest jednak brak paska energii czy liczby żyć - w Sine Mora EX wszystko kręci się wokół upływającego czasu. Licznik odliczający sekundy do zera określa, jak długo egzystować będzie gracz. Zamiast wybuchnąć od przyjętego pocisku, grający traci tylko cenne sekundy, z kolei jeśli zniszczy wrogi obiekt - zyskuje stosowny czas. W miarę postępów zyskujemy także power’upy, które nabijają licznik, zwiększając moc strzałów czy uzupełniają pasek specjałów.

Każdy z siedmiu grywalnych pilotów samolotu, których odblokowujemy w miarę zaliczanych rozdziałów gry, dysponuje unikatowymi mocami. Scenerie w Sine Mora EX są bardzo zróżnicowane i towarzyszą im liczne atrakcje. Każdy rozdział to także odmienne typy jednostek. W jednej chwili gracza przemierza prehistoryczny las, atakując gigantyczne owady, aby w następnym zanurzyć się w morskich głębinach i stawić czoła opancerzonej łodzi podwodnej. Innym razem gracz musi dostać się do odlewni, poprzez szyb wentylacyjny strzeżony przez śmiercionośne promienie. Sporą atrakcją są starcia z bossami, których w grze jest łącznie kilkanaście.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sine Mora EX jest odświeżoną wersją gry z 2012 roku, którą to producent przygotował specjalnie z myślą o PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Ta wersja zawiera wsparcie dla układu ekranu 16:9, angielski dubbing, tryb kooperacji w fabule dla 2 graczy, 3 nowe tryby rywalizacji (Race, Tanks, Dodgeball) oraz świeże wyzwania. Ekskluzywnie dla PS4 Pro, PC oraz Xbox One X gra wspiera 4K w 60 klatkach na sekundę.

W kwestii oprawy Sine Mora EX zachwyca fantastycznymi tłami oraz żywą kolorystyką. Za projekty walk z bossami opowiada Mahiro Maeda, który pracował m.in. nad filmem Kill Bill vol.1. Ścieżka dźwiękowa to dzieło Akiry Yamaoki, słynnego kompozytora stojącego za muzyką do serii Silent Hill.

Wideo - Sine Mora EX

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper