Matterfall

Matterfall

7,5
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
15.08.2017
Europa:
16.08.2017
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
15.08.2017
Europa:
16.08.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Matterfall (PS4)
8.0
Recenzja: Matterfall (PS4)
PS4

Matterfall - opis gry

Matterfall to strzelanina typu run and gun wyprodukowana przez fińskie studio Housemarque i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na konsoli PlayStation 4.

Matterfall to kolejna arcade’owa strzelanina autorstwa Housemarque. Fabuła ma tutaj charakter czysto pretekstowy. Produkcja fińskiego studia pozwala nam wejść w buty Avalon Darrow, która jest tak zwaną freelancerką wynajętą do usunięcia niebezpiecznej obcej technologii wykorzystywanej przez oraz uratowania przy tym możliwie jak największej liczby cywilów. Na przejście podczas kampanii czekają trzy ‘światy’ liczące po cztery plansze każdy, przy czym ostatnia to walka z bossem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wzorem klasycznych gier run and gun naszym zadaniem jest tutaj parcie przed siebie. Wyzwanie najczęściej polega na eliminowaniu rzesz przeciwników, a niekiedy także na popisywaniu się małpią zręcznością. Darrow wyposażona jest w specjalny kombinezon, dzięki któremu może wykonywać dasha o nazwie Strike. Umiejętność tę da się łączyć z innymi, np. ze skokiem, co daje nam możliwość dostania się do miejsc normalnie będących poza naszym zasięgiem, albo wykorzystać podczas walki i w ten sposób podbić mnożnik punktów. Patentem, który warto odnotować, jest także gromadzenie energii. Pozwala to wejść bohaterce w specjalny stan spowalniający przeciwników i wystrzeliwane przez nich pociski, a także zwiększający jej siłę rażenia.

W grze możemy także ratować cywilów, co ma przełożenie na rozgrywkę. Pozwala to odblokować rozmaite perki, które dla przykład zwiększają możliwości naszej broni bądź wyposażają nas w nową. Warto jednak dodać, że mamy na nie [perki] ograniczoną ilość miejsca.

Kampania Matterfall jest stosunkowo krótka, ale żywotność gry wydłużają sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami (zdobyczami punktowymi) graczy z całego świata.

Wideo - Matterfall

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper