Tacoma

Tacoma

6,0
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS4 5.4
XONE 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fullbright Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
02.08.2017
Europa:
02.08.2017
Producent:
Fullbright Company
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
02.08.2017
Europa:
02.08.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Tacoma (PS4)
7.0
Recenzja: Tacoma (PS4)
PS4

Tacoma - opis gry

Tacoma to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Fullbright Productions, twórców Gone Home. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, Mac OS X), Xbox One, a po roku na PlayStation 4.

Akcja gry rozgrywa się w nieco dalszej przyszłości, pod koniec XXI wieku. Ludzkość swobodnie przemierza kosmos, urządzenia mobilne zastąpiła technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR), mocno zaawansowana jest już także sztuczna inteligencja. Tytułowa Tacoma to stacja kosmiczna, na którą trafia główna bohaterka gry, Amy Ferrier. Ferrier jest wynajęta przez Venturis Corporation, firmę, do której należy stacja i wszystko to, co się na niej znajduje. Jej zadaniem jest przejąć dane pozostawiane przez sześcioosobową załogę oraz odzyskać sztuczną inteligencję o nazwie ODIN. W trakcie swojej misji bohaterka trafia na różne nagrania, które zawierają informacje o działalności i życiu załogi. Sęk w tym, że ma ona zakaz ich oglądania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tacoma, podobnie jak Gone Home, czyli poprzednia produkcja Fullbright, nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Zamiast tego mamy tu raczej do czynienia z interaktywną opowieścią. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nie ma tu walki ani rozwiązywania łamigłówek, a przynajmniej nie ma takich, które byłyby jakoś szczególnie wymagające. Stacja dzieli się na trzy części, a historię opowiadają nie tylko nagrania AR przedstawiające załogę, ale również elementy otoczenia czy pozostawione przez załogantów osobiste przedmioty. Do niektórych miejsc możemy się dostać po znalezieniu stosownego klucza lub po wpisaniu kodu.

Przejście całości zajmuje około trzech godzin.

Wideo - Tacoma

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper