XCOM 2: War of the Chosen

XCOM 2: War of the Chosen

8,6
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS4 9.1
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017

XCOM 2: War of the Chosen - opis gry

XCOM 2: War of the Chosen to rozszerzenie do turowej gry strategicznej XCOM2. Dodatek, podobnie jak gra, ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za jego produkcję odpowiadało studio Firaxis.

Rozszerzenie wprowadza do formuły rozgrywki XCOM 2 szereg nowości, jak nowe lokacje, wytyczne czy nowy rodzaj przeciwników - obcych zwanych Chosen. Jak twierdzili twórcy, są to najpotężniejsi przeciwnicy w historii serii. Zadaniem Chosen jest zniszczenie XCOM oraz pojmanie dowódcy. Podczas zmagań mamy do czynienia z trzema rodzajami jednostek. Są to Assassin (zdolny skradać się i porywać naszych żołnierzy z pól bitew), Hunter (posługuje się broniami pozwalającymi atakować z dużych odległości) oraz Warlock (posługuje się mocami psionicznymi i potrafi przywoływać do pomocy inne jednostki). Wraz z postępami na dalszych etapach gry Chosen zdobywają nowe umiejętności, przez co stają się jeszcze groźniejsi.

Dalsza część tekstu pod wideo

To nie wszystko. Oprócz zmian wymienionych powyżej warto także wspomnieć o trzech nowych frakcjach, które mogą nam posłużyć pomocą podczas starć z obcymi. Ich zdolności odpowiadają z grubsza zdolnościom Chosen. Są to Reapers (odpowiednik Hunterów), Templars (odpowiednik Assassinów) oraz Skirmishers (posiadają unikalne dla siebie wyposażenie).

Inny nowym ciekawym rozwiązaniem jest system Bond, który pozwala na tworzenie więzi między jednostkami. W ten sposób nasi podopieczni zyskują dostęp do nowych zdolności podczas misji, a w przypadku zgonu jednego z nich drugi wchodzi w stan “berserk mode”, podczas którego tracimy nad nim kontrolę, ale pewną rekompensatą jest boost do parametrów.

W rozszerzeniu pojawiły się również nowe opcje kustomizacji.

Wideo - XCOM 2: War of the Chosen

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper